Policjanci zlikwidowali nielegalny arsenał

mat. prasowe | Utworzono: 2016-08-01 15:40

W miniony weekend policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 41 - letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego.

Mężczyzna podejrzewany był o posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Dysponując zebranym materiałem dowodowym, mając nakaz prokuratora, zajmujący się tą sprawą policjanci udali się do mieszkania 41 - latka. Podczas przeszukania wszystkich pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli dwie sztuki broni gazowej, karabin na proch czarny, amunicję oraz kilkaset tysięcy złotych.

Funkcjonariusze w chwili obecnej sprawdzają czy w grę wchodziła także inna działalność przestępcza. Znalezione pieniądze prawdopodobnie mogą pochodzić z organizowania gier na automatach hazardowych bez wymaganej koncesji. Zatrzymany przyznał się do przedstawionych mu na ten moment zarzutów nielegalnego posiadania broni i amunicji.

W świetle obowiązujących przepisów za czyny, o które mężczyzna jest podejrzany grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.