Sąd podwyższa odszkodowanie za internowanie (Posłuchaj)

Dominik Panek | Utworzono: 2008-12-30 22:02 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Wikipedia / Tony Caffrey)

Obrońca działacza dawnej "Solidarności", ówczesnego pracownika MPK, Jarosław Krotliński tłumaczy, że sąd pierwszej instancji nie wziął pod uwagę tragicznych wydarzeń spowodowanych internowaniem. - Po jednym z przesłuchań w SB żonę internowanego odwieziono do szpitala, gdzie poroniła - mówi adwokat. Posłuchaj (wszystkie nagrania - Radio Wrocław):

Krotliński wyjaśnia, że po wyjściu z zakładu karnego opozycjonista został zmuszony do rzucenia pracy oraz do wyjazdu - wiosną 1982 r. - z rodziną do Francji, gdzie mieszka do tej pory.

We wtorek poszkodowanego nie było w sądzie.

Sąd Apelacyjny wziął pod uwagę wszystkie te wydarzenia. Sędzia Jerzy Skorupka tłumaczył też inne powody podwyższenia wysokości odszkodowania. - Nie można stosować automatyzmu przy obliczaniu wysokości zadośćuczynienia, nie można przeliczać każdego dnia internowania na pieniądze. Każda sprawa jest indywidualna i do każdej z nich trzeba indywidualnie podejść - mówił. Posłuchaj:

W okręgu wrocławskim do sądów wpłynęło prawie 300 wniosków o odszkodowanie za internowanie. Maksymalna kwota, jaką mogą dostać byli opozycjoniści to 25 tys. zł.

REKLAMA
Dźwięki
Sąd podwyższa odszkodowanie za internowanie. Mówi sędzia Jerzy Skorupka. Nagranie Radia Wrocław.
Sąd podwyższa odszkodowanie za internowanie. Mówi mec. Jarosław Krotliński. Nagranie Radia Wrocław.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama