Rio 2016: Noc rozczarowań. Na otarcie łez wygrali szczypiorniści

| Utworzono: 2016-08-14 07:25 | Zmodyfikowano: 2016-08-14 07:27

Kszczot zaprezentował się bardzo pewnie podczas swojego pierwsze startu w Brazylii. W półfinale wyzwanie było już jednak zdecydowanie większe. Niestety miejsce w wielkim finale przegrał o 5 setnych sekundy. Podobnie jak Marcin Lewandowski zajął trzecie miejsce w swojej serii półfinałowej. Lewandowski pobiegł nieco szybciej i to za niego będziemy trzymać kciuki w decydującej walce o medale. Lewandowski zakwalifikował się do finału z czasem 1:44,56. Kszczot uzyskał rezultat 1:44,70.

Z zawodami na półfinale pożegnał się też Rafał Omelko. Reprezentant AZS AWF Wrocław nie awansował do finału biegu na 400 metrów. Polak zajął 7. miejsce w swoim biegu półfinałowym z czasem 45,28 s. Najszybszy w półfinałach był KIrani James z Grenady - 44,02 s.

Ewa Swoboda nie awansowała do finału biegu na 100 metrów. Polka zajęła również 7. pozycję w swoim biegu półfinałowym z czasem 11,18 s. Najszybsza w półfinałach była Jamajki Shelly-Ann Fraser-Pryce oraz Elaine Thompson - obie po 10,88 s.

Wielkie rozczarowanie dotyczy występu Roberta Sobery z AZS AWF Wrocław. Mistrz Europy w Rio spisał się poniżej swoich możliwości. W eliminacjach skoku o tyczce skoczył 5,60 m i zajął 13. miejsce. Do finału nie udało się awansować także Pawłowi Wojciechowskiemu, który zaliczył tylko 5,45 m. Tylko jeden polski tyczkarz wystąpi w finale. W kwalifikacjach Piotr Lisek skoczył 5,70 m i mimo, że minimum wyznaczono na 5,75 m, to taki wynik wystarczył aby znaleźć się w finałowej dwunastce.

Na otarcie łez zwyżka formy naszych szczypiornistów. Polscy piłkarze ręczni wygrali drugi mecz. Po porażkach z Brazylią i Niemcami oraz zwycięstwie z Egiptem, pokonali Szwecję 25:24 (12:13). Najwięcej bramek dla naszego zespołu - 8 - rzucił Karol Bielecki. W meczu zagrał też Bartosz Jurecki z Chrobrego Głogów. W innych meczach naszej grupy Słowenia przegrała z Niemcami 25:28, a Egipt zremisował z Brazylią 27:27. Polaków czeka jeszcze jeden mecz grupowy ze Słowenią. Niemcy zagrają w ostatniej serii spotkań z Egiptem, a Szwedzi z Brazylią.