Sześciu kandydatów na dyrektora Teatru Polskiego

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-08-16 18:10 | Zmodyfikowano: 2016-08-16 18:14
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Na liście jest kilka nowych nazwisk. Do konkursu ponownie zgłosiła się Izabela Duchnowska, która obecnie prowadzi hostel artystyczny na Nadodrzu i jest wspierana przez obecnego dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego.

Na liście kandydatur jest także ponownie aktor Cezary Morawski, nieoficjalnie forsowany przez Ministerstwo Kultury oraz Janusz Słoniowski, były zastępca dyrektora Opery Wrocławskiej, który stracił stanowisko w 2015 roku, bo dyrektor Ewa Michnik zarzucała mu błędy w zarządzaniu finansami Opery

Bogdan Koca to kolejny z kandydatów. Były aktor, reżyser i pisarz oraz do 2013 roku dyrektor Teatru Norwida w Jeleniej Górze. Ostatnią wymienioną z nazwiska kandydaturą jest Daniel Przastek, który jako dramaturg współtworzył przedstawienie Dziady w Teatrze Polskim.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego, wpłynęła jeszcze jedna kandydatura, ale na kopercie podany jest jedynie adres bez nazwiska. Komisja konkursowa ma zebrać się w poniedziałek 22 sierpnia.

Czytaj także:

Dyrektor Teatru Polskiego może zostać wybrany bez konkursu

Będzie nowy konkurs na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu

"Dyrektor Teatru Polskiego nie radzi sobie z finansami"

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama