Szczypiornistki z Kobierzyc i Jeleniej Góry przegrywają na początek Superligi

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-03 21:17 | Zmodyfikowano: 2016-09-03 21:17

To był historyczny mecz. KPR Gminy Kobierzyce po raz pierwszy w swojej historii wystąpił na superligowych parkietach. Wyzwanie w pierwszym spotkaniu było z najwyższej półki. KPR pojechał do Szczecina na stracie z Pogonią Balticą, czyli aktualnymi wicemistrzyniami kraju. Już po kilku minutach było wiadomo to co wszyscy zakładaliśmy przed pierwszym gwizdkiem - to starcie skończy się pogromem. KPR przegrywał do przerwy aż 7:21. Druga połowa była bardziej wyrównana. Gdyby liczyć tylko to co działo się po zmianie stron to ekipa z Kobierzyc była gorsza zaledwie o pięć bramek.

"Mimo porażki było to dla nas duże wydarzenie" - mówiła bramkarka i kapitan KPR, Magdalena Słota*:

"Zapłaciliśmy frycowe" - dodał trener drużyny z Kobierzyc, Tomasz Folga*:

Pogoń Baltica Szczecin - KPR Kobierzyce 32:13 (21:7)

Pogoń Baltica: Płaczek - Noga 3, Szczecina 2, Cebula 2/1, Głowińska 1/1, Costa 1, Królikowska, Jedziniak 1, Zimny 9/1, Koprowska 1/1, Zawistowska 8, Kochaniak 1, Jaszczuk 2, Buratto 1
Karne: 4/6

KPR: Olejnik, Słota - Skalska 3, Wojda 1, Wesołowska 1, Łuczkowska, Kaźmierska 1, Łyszczyk 1, Szymańska 3/3, Bartkowska, Linkowska 3/1
Karne: 4/6

*dźwięki IAR

Nieco lepszy występ, choć też bez emocji wyszedł innej dolnośląskiej drużynie. KPR Jelenia Góra rywalizował na wyjeździe z AZS Koszalin, ale od początku wyraźnie odstawał. Nasze szczypiornistki przegrały pierwszą połowę 11:18. Nadzieja, że to jeszcze nie koniec odżyła po przerwie. Świetnie grała Joanna Załoga dzięki której po pięciu minutach drugiej połowy KPR zmniejszył nieco straty - 16:20. Lepiej jednak już nie było. Jeleniogórzanki przegrały w Koszalinie różnicą czterech bramek.

Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 34:30 (18:11)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Protsenko, Michałów, Roszak, Stasiak, Budnicka, Tracz, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Izak, Sądej, Kołodziejska.

KPR: Hoffman, Filończuk - Bielecka, Bilenia, Tomczyk, Maziarz, Kobzar, Załoga, Jasińska, Kanicka, Oreszczuk, Habrut, Janas, Koc.