Bolesławiec: Policjanci odzyskali 4 samochody o wartości ponad 450 tysięcy złotych

KPP w Bolesławcu | Utworzono: 2016-09-09 20:34
A|A|A

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy wojewódzkiej, oraz z Bolesławca i Zgorzelca, prowadząc wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej odzyskali 4 pojazdy, które zostały utracone w wyniku przestępstw. Policjanci w toku działań operacyjnych ustalili, że na jednej z posesji znajdujących się na terenie powiatu bolesławieckiego mogą znajdować się auta pochodzące z kradzieży.

Kiedy funkcjonariusze weszli na teren posesji 38-latka, potwierdzili swoje podejrzenia ujawniając w pomieszczeniach gospodarczych i na terenie przyległym do budynków 4 skradzione pojazdy. W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili, że jeden z samochodów osobowych został skradziony na terenie Polski, a pozostałe trzy - na terenie Niemiec.

Samochód ciężarowy - laweta został skradziony 1 września br. a jego wartość właściciel oszacował na ponad 400 tysięcy złotych. Podczas realizowanych przeszukań funkcjonariusze ujawnili dodatkowo 10 porcji środków odurzających.

Zatrzymany w tej sprawie 38-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego usłyszał już zarzuty paserstwa oraz posiadania środków odurzających. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności kradzieży aut.

Przypomnijmy, że zarówno przestępstwo kradzieży jak i paserstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama