Blisko 1000 porcji narkotyków nie trafi na rynek - policjanci zatrzymali 4 osoby

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-09-15 09:41
A|A|A

Pierwszy z zatrzymanych wpadł 12 września podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilka porcji marihuany, którą 21-latek miał w kieszeni spodni. W tym czasie drugi patrol policji zatrzymał do kontroli BMW, które miało niesprawne światło mijania. W trakcie legitymowania okazało się, że 19-letnia kobieta oraz 25-letnie kierowca tego samochodu posiadają zafoliowany pakunek z zawartością białego proszku. Badanie przeprowadzone przez policyjnych specjalistów potwierdziło, że jest to amfetamina w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 900 porcji handlowych tego narkotyku. Dodatkowo przy zatrzymanych zabezpieczono kilka porcji marihuany.

W innej sytuacji tuż przed 1 w nocy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowe volvo. W trakcie kontroli policjanci ujawnili dwa woreczki z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 30 porcji handlowych tego narkotyku.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tych sprawy. Sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także ustalają czy zatrzymani zajmowali się również ich sprzedażą.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel środkami odurzającymi zagrożony jest karą do 8 lat, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama