6kg marihuany nie trafi na rynek

Piotr Kaszuwara, mat. prasowe policji | Utworzono: 2016-10-01 16:30 | Zmodyfikowano: 2016-10-01 11:58
6kg marihuany nie trafi na rynek - wikipedia/cc 4.0/Plantlady223
wikipedia/cc 4.0/Plantlady223

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ostatnim czasie przeprowadzili na terenie miasta kolejne działania wymierzone w osoby zajmujące się przestępczością narkotykową. Efektem czynności operacyjnych zrealizowanych przez policjantów są zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 29 i 32 lat podejrzewanych m.in. o posiadanie środków odurzających.

29-letni mieszkaniec Wrocławia był od pewnego czasu w zainteresowaniu dolnośląskich policjantów. W związku z tym funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić posesję podejrzewanego. Okazało się, że posiada on 9 konopi indyjskich znajdujących się w rożnej fazie wzrostu. Dodatkowo zabezpieczono także ponad 320 gram marihuany, młynek do mielenia, a także pieniądze w kwocie 7200 zł. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W innej realizacji przeprowadzonej przez dolnośląskich policjantów na terenie miasta w wyniku czynności operacyjnych zatrzymano 32-letniego mężczyne, także mieszkańca Wrocławia, u którego w mieszkaniu ujawniono urządzenia oraz aparaturę do uprawy konopi indyjskiej w postaci lamp oświetleniowych, namiotów, pochłaniacza wilgoci i ponad 5800 gr gram marihuany o czarnorynkowej wartości 230 tys. zł. Dodatkowo w trakcie czynności zabezpieczono dwa telefonu komórkowe oraz pieniądze w kwocie ponad 5300 zł.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając między innymi źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.