O narkotykach w Teatrze Polskim

Piotr Kaszuwara, mat. prasowe policji | Utworzono: 2016-10-01 17:00 | Zmodyfikowano: 2016-10-01 17:00
O narkotykach w Teatrze Polskim - mat. prasowe
mat. prasowe

Tygodnie prób, przygotowań, setki kwestii do nauczenia i tysiące przelanych kropli potu oraz łez to tylko niektóre z kulisów przygotowań do premiery spektaklu „Brudny Śnieg”, wystawionego przez wrocławskich gimnazjalistów 28 września br. na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Całe przedsięwzięcie odbyło się w ramach podsumowania 3-letniej działalności programu prewencyjnego pn. „Wrocławska Bezpieczna Szkoła”, który realizowany jest przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu, Centrum Zarządzania Kryzysowego Wrocławskiego Urzędu Miejskiego i wrocławską Straż Miejską. Głównym celem prowadzonych działań profilaktycznych jest zaangażowanie młodzieży w różne formy artystycznego wyrazu pokazujące negatywny stosunek młodych osób do narkotyków i dopalaczy. Stanowcze NIE dla wszelkiego rodzaju używek wyrażone przez wrocławskich gimnazjalistów niech będzie przykładem godnym do naśladowania dla wszystkich uczniów.

W realizację spektaklu zaangażowali się m.in. aktor i reżyser Rafał Kronenberger, dramaturg Marzena Sadocha, choreograf Natasza Sołtanowicz, wokalistka Patrycja Hefczyńska oraz odpowiedzialny za stronę wizualną przedsięwzięcia Jakub Lech.

„Wrocławska Bezpieczna Szkoła” zachęca do promowania aktywności w zakresie profilaktyki w inny, niż dotychczas sposób. Oprócz warsztatów teatralnych organizowane są m.in. warsztaty z rysunku komiksowego. Ponadto spektakl „Brudny Śnieg” wpisuje się również w program PaT, czyli Profilaktyka a Ty.

Na koniec premiery Komendant Miejski Policji we Wrocławiu - mł. insp. Arkadiusz Małecki podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania i realizacji tego spektaklu. Szczególne słowa uznania należą się naszym „młodym aktorom” za ich trud i zaangażowanie jakie włożyli podczas prób.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.