Wykorzystał okazję i ukradł portfel

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-10-06 19:00 | Zmodyfikowano: 2016-10-06 19:00
A|A|A

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany skradł portfel klientce jednego z dyskontów spożywczych na terenie Kowar. Jego łupem padły znajdujące się wewnątrz pieniądze i dokumenty. Mężczyzna został wytypowany i zatrzymany przez policjantów jeszcze w samym dniu. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 62-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela z pieniędzmi i dokumentami.

Do zdarzenia doszło 30 września br. około godziny 11. 00 w jednym z dyskontów spożywczych na terenie Kowar. Mężczyzna zauważył jak klientce sklepu wypadł portfel. Wykorzystując sytuację ukradł go i opuścił obiekt.

Policjantów o kradzieży zawiadomiła pokrzywdzona. Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą i przeprowadzili analizę monitoringu. Zebrali także informacje od pracowników sklepu, co pozwoliło na wytypowanie i jeszcze tego samego dnia zatrzymanie osoby podejrzanej o ten czyn. 62-latek przyznał się do kradzieży twierdząc, że gotówkę z portfela prawie w całości wydał już na alkohol. Policjanci odzyskali skradzione dokumenty, które zwrócili właścicielce.

Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama