Zmarł Zenon Bernacki, wieloletni kasztelan zamku Grodziec

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-10-06 12:06 | Zmodyfikowano: 2016-10-06 12:07
A|A|A

fot. screen z YT

W szpitalu w Złotoryi zmarł Zenon Bernacki - wieloletni samorządowiec, działacz społeczny, kasztelan zamku Grodziec. Był wielkim przyjacielem Radia Wrocław i przez wiele lat z nami współpracował, organizując spotkania z zespołami ludowymi, które prezentujemy na naszej antenie.

- Po śmierci Wiesławy Staniszewskiej, autorki radiowego programu " Kultura przy gościńcu", wymyślił, że jej pamięć uczcimy koncertem. Na zamku organizował wiele imprez. To on stał za Biesiadą Kresową - wspomina Małgorzata Majeran-Kokott, dziennikarka Radia Wrocław.

Pan Zenon słynął z niezwykłej gościny. - Każdego - niezależnie, czy w progi zamczyska zawitał minister ze świtą, czy pani Kowalska ze wsi obok, witał z honorami i wielką serdecznością. Przyjmował dzieci na wycieczki i kolonie, turystów i nie robił wyjątków - każdego witał jak vip-a. Zawsze uśmiechnięty, z pasją opowiadał o historii zamku i całego regionu - dodaje Małgorzata Majeran-Kokott.

Pogrzeb Zenona Bernackiego rozpocznie się w sobotę o godz. 13 we wsi Czaple.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Edward Zdunek
2016-12-01 23:10:13
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wielka strata. Duch Zenka będzie długo unosił się nad zamkiem.
~EU Security House
2016-10-22 02:02:21
z adresu IP: (46.112.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pod kierownictwem prof. dr hab. Bazyli Nazaruk i jego zespołu akademickiego będziemy w Twoim duchu kontynuować kresowy program kulturowy na Zamku ... AIP Fundusz Stypendialny
~elaizbyszek
2016-10-11 21:41:01
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zenek jesteśmy jak zwykle z Tobą
~Jurek Starzyński
2016-10-09 11:18:05
z adresu IP: (125.227.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zeniu, Zeniu, byłeś Wielkim, Dobrym, Wrażliwym a przy tym niezwykle Skromnym Człowiekiem! Żegnaj Przyjacielu! Jurek Starzyński z Dziećmi i "Kyczerą"
~Marta
2016-10-08 23:42:00
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zeniu pozostaniesz w naszych sercach i pamięci na zawsze ..
~beata
2016-10-07 16:30:08
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 2
WIelka strata :(
~Betii
2016-10-07 13:42:09
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 1
Miałam okazje poznac tego pana ,wspaniały człowiek ,wyrazy współczucia rodzinie :(
~seweryn
2016-10-07 10:06:29
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 3
spoczywają w spokoju... zawsze w naszej pamięci
~Mati
2016-10-07 09:39:26
z adresu IP: (188.101.xxx.xxx)
Ocena: 1
Smutek i żal
~Wiesław Świerszcz
2016-10-07 06:25:44
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 4
Żegnaj przyjacielu! To Ty powiedziałeś kiedyś do mnie, że moi przyjaciele są Twoimi przyjaciółmi i tak było. W imieniu moich przyjaciół i swoim żegnamy Ciebie Wielki Człowieku dla nas będziesz niezapomniany. Zasłużyłeś swoim życiem na raj niebieski a na ziemi na wieczną pamięć. Szczere kondolencje Twojej małżonce i Twojej rodzinie. Słowa i tak nie są w stanie wyrazić cierpienia i smutku po Tobie. Wiesiek
~mag
2016-10-06 22:19:40
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Spoczywaj w pokoju Kasztelanie! Zaszczytem było Ciebie poznać! Dzięki Tobie zawsze na Zamku czuło się dobrze!
~jola
2016-10-06 19:45:35
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
był kuzynem mojej koleżanki,składam wyrazy współczucia dla całej rodziny Zenona.
~Ślązak
2016-10-06 18:45:37
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
:(((
~ellaa
2016-10-06 16:01:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Trudno bedzie znaleźć godnego następcę takiego gospodarza Zamku Grodziec....
~Mariusz
2016-10-06 15:50:23
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 4
Od zawsze Grodziec kojarzył mi się z Zenkiem. Człowiek stworzony do tego miejsca.
~W.Lechowski
2016-10-06 14:13:24
z adresu IP: (194.183.xxx.xxx)
Ocena: 5
Znałem osobiście.. Wielki człowiek... bedzie go brakować nie tylko bliskim...