Dankowski, Jagiełło, Rasak i spółka gorsi od Włochów

| Utworzono: 2016-10-07 09:07 | Zmodyfikowano: 2016-10-07 09:07

Dwie bramki dla Italii zdobył Federico Dimarco, a jedną dołożył Riccardo Ossolini.

Dla biało-czerwonych było to trzecie spotkanie w tej edycji Turnieju Czterech Narodów. To rozgrywki z 15-letnią tradycją, w których udział biorą Polacy, Włosi, Szwajcarzy i Niemcy.

Podopieczni Macieja Stolarczyka po remisie ze Szwajcarią i pokonaniu Niemców tym razem zmierzyli się z Włochami. Niestety, gracze z Półwyspu Apenińskiego okazali się zdecydowanie lepsi, wygrywając 3:0. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

Kolejny raz występ w koszulce z orzełkiem na piersi zaliczył Kamil Dankowski. Młody zawodnik Śląska spędził na boisku całe spotkanie. Podobnie jak Damian Rasak z Miedzi Legnica. 55 minut na boisku przebywał natomiast Filip Jagiełło z Zagłębia Lubin.

Następny mecz w Turnieju Czterech Narodów Polacy rozegrają 10 listopada. Podejmą wtedy Szwajcarię.

Włochy U20 – Polska U20 3:0 (3:0)

Bramki: Riccardo Ossolini 14, Federico DiMarco 35, 43 k.

Włochy: Scuffet – Vitturini (65. Sernicola), Capradossi (73. Romagna), Calabresi, Dimarco (73. Pezzella) – Pontisso, Palazzi (65. Favilli), Barella – Orsolini (46. Cassata), Piu (74. Panico), La Gumina (58. Chiesa).

Polska: Kuchta – Dankowski, Stolarski (46. Bartczak), Makowski (46. Bochniewicz), Wieteska – Świderski (55. Janicki), Zawada – Wdowiak (46. Kozak), Rasak, Jagiełło (56. Piotrowski) – Michalak (46. Skrzecz).

Żółte kartki: Palazzi – Świderski, Kuchta, Stolarski, Janicki, Wieteska.

Sędziował: Arne Aarnink (Niemcy).