Radio Wrocław Kultura: What's in the box? (SŁUCHAJ od 16.00)

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-10-07 15:51 | Zmodyfikowano: 2016-10-07 15:51
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Zaczynamy od rozmowy z Krzysztofem Zanussim, z którym wrocławska publiczność miała możliwość spotkania się na 1. spotkaniu w ramach nagrodzonego na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni Polish Cinema For Beginners. Całość jesiennego sezonu poświęcona jest młodości. Pierwszym filmem była „Iluminacja". Znakomity filmowy esej o młodym fizyku — Franciszku, poszukującym odpowiedzi na najważniejsze pytania w fizyce, filozofii i religii. Można dostrzec zaskakująco punktów wspólnych pomiędzy bohaterem, a reżyserem. Kto nie był na pokazie, a chce poszukać, film, legalnie do obejrzenia tutaj.

O 17.15 zwyczajowe spotkanie z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016. Tym razem Gabriela Kowalska - AiR Wro - artystka, projektantka i kuratorka sztuki. W połowie października wyjedzie na rezydencję artystyczną do San Sebastian, gdzie ma zamiar przygotować projekt „Co mogę dla Was zrobić? Czego byście chcieli?”: wsłuchać się w głos mieszkańców i stworzyć użytkową instalację w przestrzeni miasta oraz zaprojektować i wyprodukować, z pomocą lokalnych artystów i rzemieślników, przedmiot użytkowy, który byłby wspólny – przekazywany sobie przez mieszkańców w miarę ich potrzeb.

Pół godziny później przyjrzymy się postaci Tomasza Beksińskiego, portretowanego przez Dawida Ogrodnika w filmie „Ostatnia rodzina". Mówić będę ja, opowie też sam aktor.

Kwadrans po 18 „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" Pawła Łozińskiego i rozmowa Jana Pelczara z reżyserem.

Kwadrans przed 19 Jarosław Skóra zaprosi na nowy sezon Międzyszkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Podpytamy też o kolejne pokazy Kadrów Wrocławia.

Na koniec miejsce seriali zajmą gry. Z Michałem Hawełką z Masz 3 Życia porozmawiam o najciekawszych premierach końcówki 2016 i początku 2017 roku.

Do tego filmy: „Plan Maggie", „Osobliwy dom pani Peregrine" i „Belgica" i seriale: „Luke Cage", „Westworld" i „Belfer".

Zapraszam — Krzysztof Majewski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama