Ta branża we Wrocławiu ma się świetnie. Powstają nowe firmy

| Utworzono: 2016-10-07 12:15 | Zmodyfikowano: 2016-10-07 11:51
A|A|A

wikipedia/public domain

W stolicy regionu działa grubo ponad 200 firm, w których pracuje 20 tysięcy pracowników. W mieście ulokowali się globalni gracze, tacy jak Atos, Dolby, REC Global, czy IBM. Naszą specjalizacją jest produkcja oprogramowania, usługi i wdrożenia. Szczególnie języki JAVA i C++, mówi Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Ale wrocławskie IT to nie tylko zagraniczni inwestorzy. Powstaje także coraz więcej rodzimych firm - przeważnie zakładają je byli pracownicy korporacji. Stolica regionu plasuje się w czołówce branży IT polskich miast - za Warszawą, na poziomie Krakowa.

Łukasz Konior po latach pracy w korporacji zdecydował się założyć własny biznes. Jego firma All in mobile ma klientów na całym świecie.

A Łukasza Czajkowskiego zapytaliśmy z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej pytaliśmy o zagrożenia dla rozwoju tego rynku we Wrocławiu.

We Wrocławiu studiuje grubo ponad 100 tysięcy osób a i tak rekrutowani są również studenci i pracownicy z innych miast . 

Pracodawcy radzą sobie np. ściągając młodych informatyków z innych miast. Polski rynek IT jest po Rosji drugim co do wielkości w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama