Festiwal Bruno Schulza we Wrocławiu

Piotr Kaszuwara, na podst. mat. prasowych | Utworzono: 2016-10-07 17:43 | Zmodyfikowano: 2016-10-07 17:43
A|A|A

wikipedia/public domain

W tym roku festiwal jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. Od trzech lat Bruno Schulz. Festiwal wspiera Literacką Nagrodę Europy Środkowej ANGELUS, której wręczenie nastąpi 15 października.

Bruno Schulz. Festiwal kreujący pozornie nieprzystające do siebie wydarzenia i łączący je w unikatowy sposób – gry miejskie, slamy poetyckie, happeningi i koncerty ze spotkaniami autorskimi, dyskusjami poświęconymi literaturze, kulturze i sztuce oraz konferencjami i lekcjami dla młodzieży. Tegoroczna edycja festiwalu zostanie poświęcona problemowi granicy.

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 10 października w ramach festiwalu odbędzie się koncert zespołu Małe Instrumenty, który współorganizowany jest z Instytutem Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Bruno Schulz. Festiwal (BSF) to międzynarodowy festiwal sztuki i literatury. Jego piata edycja jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.

Festiwal będzie trwał  do 16 października.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama