Kolejny sukces biegaczy z Radia Wrocław

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-10-09 15:30 | Zmodyfikowano: 2016-10-09 15:30

Nasza zabiegana para ma za sobą pracowite dwa lata. Najpierw Kasia i Krzysiek zdobyli medale maratonu w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu i  Warszawie. W niedzielę szczęśliwie przybiegli na metę Poznań Maratonu - Kasia z czasem 4 godziny 18 minut i 26 sekund, Krzysiek w 4 godziny 52 minuty i 39 sekund.

Tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich, otrzymuje się po ukończeniu wszystkich pięciu największych maratonów w kraju ( w dowolnej kolejności) w ciągu 24 miesięcy.

Tym samym królewska rodzina maratońska w Radiu Wrocław powiększyła się do czterech osób. Wcześniej te prestiżowe tytuły zdobyli bowiem Mariusz Rzepecki i Aneta Jaworska.

W Poznań Maratonie biegł też Bartosz Masłowiec z drużyny biegowej Radia Wrocław (05:22:58). Na miejscu wsparcia udzielała im kolejna radiowa biegaczka Barbara Wawrzyniak.

W poznańskim maratonie wystartowało blisko sześć tysięcy biegaczy. Zwyciężył Kenijczyk Dickson Kipkoros Terer (2:16:58). Najlepszy z Polaków był Marcin Fehlau, który minął linię mety jako czwarty. Na 12. pozycji finiszował wrocławianin Dominik Samotij (2:39:48).

W rywalizacji kobiet najszybsza była Agnieszka Gortel-Maciuk (2:35:39). Pozostałe miejsca na podium także zajęły Polki - druga była Arleta Meloch, a trzecia Izabela Parszczyńska.