Kultura DAB+ Sztuka (SŁUCHAJ od 16.00)

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-10-19 15:18 | Zmodyfikowano: 2016-10-19 15:18

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

A co Ty robisz dla malarstwa? To pytanie - hasło 12. Konkursu Gepperta. Jego głównym celem jest przedstawienie możliwie pełnej panoramy zjawisk aktualnie zachodzących w różnych ośrodkach w kraju oraz promocja debiutujących twórców. Uroczyste otwarcie i ogłoszenie zwycięzców w piątek, 21 października, a już w środę po 16:00 temat przybliżą nam kuratorki Marta Borgosz i Alicja Klimczak-Dobrzaniecka.

Około 16:45 Pati Dubiel zapraszać będzie do galerii Versus na Jatkach. Rozpoczęła się właśnie wystawa "Hot Dog" Stanisława Jana Borowskiego, mistrza obróbki szkła i twórcy rzeźb znajdujących się w kolekcjach i zbiorach sztuki na całym świecie.

Po 17:15 goście związani z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016.

Przed 18:00 z Maciejem Tymorkiem porozmawiamy o kolejnych odsłonach projektu Wrocław - wejście od podwórza. Najbliższy z nich to "Świetlik" Joanny Piaścik. Artystka wykorzysta system lustrzanych powierzchni ustawionych pod odpowiednim kątem w podwórku-studni, dzięki czemu mieszkańcy zobaczą niebo.

Po 18:30 Krzysztof Kucharczyk (na dzień przed wyjazdem do Kielc, gdzie szefował będzie tamtejszemu Institute of Design) mówił będzie o "Play with Glass" - European Glass Festival, wielu ekspozycjach, które odbywają się jako element całorocznego projektu Szkło Około.

Na koniec, "Obcy chcą być dobrzy" - po 19:00 odwiedzi nas wrocławski malarz Krzysztof Skarbek. Artysta w przestrzeni Galerii Miejskiej we Wrocławiu prezentuje cykl nowych prac podejmujących problematykę „obcego”.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.