Eksperci będą we Wrocławiu dyskutować o bezpieczeństwie energetycznym

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-10-19 18:18 | Zmodyfikowano: 2016-10-19 18:18

O wyzwaniach stojących przed polską energetyką będą dyskutowali eksperci podczas IX Konferencji Problemowej Energetykon 2016 „Energia-Klimat-Gospodarka-Społeczeństwo”, która w czwartek 20 października zostanie zorganizowana na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Największe spotkanie branży energetycznej po raz pierwszy w historii odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.

Wśród zagadnień, które poruszą uczestnicy konferencji, jest m.in. bezpieczeństwo energetyczne oraz kierunki rozwoju branży. W dyskusjach udział wezmą m.in. prezes zarządu Tauron Polska Energia Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu Tauron Wytwarzanie Jacek Janas, wiceprezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna dr inż. Krzysztof Domagała oraz dyrektorzy Elektrowni Turów Piotr Frąszczak i Elektrowni Bełchatów Marek Ciapała. 

W gronie naukowców zasiądą prof. Bogusław Fiedor z UE we Wrocławiu, prof. Wojciech Nowak z AGH w Krakowie, prof. Tadeusz Chmielniak z Politechniki Śląskiej, prof. Wojciech Bujalski z Politechniki Warszawskiej i prof. Józef Pacyna z NILU (NorwegianInstitute for AirResearch). Nie zabraknie także naukowców z Politechniki Wrocławskiej.

Energetykon będzie też okazją do wręczenia Laurów Białego Tygrysa Polskiej Energetyki – ENERGIA 2016. To już dwudziesta, jubileuszowa edycja nagrody, przyznawanej przez Agencję Promocji Energii, redakcję czasopisma „ENERGIA” i portal energetykon.pl. Laury Białego Tygrysa przyznawane są doświadczonym praktykom i naukowcom, którzy przysłużyli się polskiej energetyce. Trafiają też do firm energetycznych oraz organizacji zajmujących się ekologią i ochroną środowiska. Jeden Laur jest przewidziany również dla młodego, wyróżniającego się eksperta, który jest nadzieją dla branży.

Konferencja Energetykon odbędzie się 20 października na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym przy ul. Komandorskiej 118/120.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.