Guitar Masters 2016 Międzynarodowy Konkurs Gitarowy i Festiwal

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-10-19 20:40 | Zmodyfikowano: 2016-10-19 20:40

Tegoroczna, dziewiętnasta już, edycja festiwalu będzie wyjątkowa i niezapomniana za sprawą nie tylko nowej formuły, rozszerzonej o konkurs gitarowy, ale również gatunkowego bogactwa i niezwykłych artystów. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że Guitar Masters 2016 zainauguruje nie wirtuozka gitary, a egzotycznego sitaru Anoushka Shankar. Zdobywczyni Grammy, córka i uczennica słynnego Ravi Shankara, przyrodnia siostra Norah Jones, współpracująca z takimi artystami jak Sting, Lenny Kravitz, Buika, Herbie Hancock czy M.I.A., już 21 października otworzy serię koncertów w NFM.Dzień później Berta Rojas, ambasadorka gitary klasycznej, zagra swój recital w Akademii Muzycznej we Wrocławiu (22 października). Będzie to jej pierwszy koncert w Polsce.
23 października festiwal odkryje swoje jazzowe oblicze. Podwójną dawkę improwizacji zapewnią koncerty genialnego kontrabasisty Renauda Garcii-Fonsa z triem Arcoluz oraz akordeonisty Richarda Galliano i gitarzysty Sylvaina Luca, którzy oddadzą muzyczny hołd samej Édith Piaf. Miłośników muzyki dawnej zachwyci Falk Zenker, który wraz z trio Ensemble Nu:n 25 października przeniesie pochodzące z XIII w. francuskie średniowieczne tańce do Wrocławia XXI wieku.
Od 23 do 27 października odbywać się będą przesłuchania II i III etapu konkursu gitarowego w kategorii Gitara klasyczna. Galę laureatów uświetni Marco Tamayo, który wystąpi wraz z orkiestrą NFM Filharmonia Wrocławska pod batutą Vladimira Fanshila (28 października).
Ostatni październikowy koncert to wielka gratka dla wielbicieli flamenco. Największy żyjący mistrz tego gatunku i następca Paco de Lucíi, Vicente Amigo, wystąpi wraz z zespołem w NFM 29 października. Ten artysta znany ze współpracy ze Stingiem i Johnem McLaughlinem uwiedzie wrocławską publiczność swą liryczną, romantyczną grą.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.