Wrocław: Climathon, czyli 24 godziny o klimacie

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-10-20 11:17
A|A|A

Climathon to 24-godzinny maraton warsztatów związanych z tematyką zmian klimatu, który zaplanowano na 28 października w 59 miastach na całym świecie. Mieszkańcy Europy i pięciu innych kontynentów zbiorą się tego dnia, aby wspólnie stawić czoła wyzwaniom, przed którymi stoją współczesne miasta. We Wrocławiu uczestnicy wydarzenia zmierzą się z tematyką smart city, czyli opartymi o nowoczesne technologie rozwiązaniami dla bezpiecznego i komfortowego życia mieszkańców miast.

Porozmawiamy o rozwoju zintegrowanego transportu publicznego, dostępie do terenów zielonych, o inteligentnym planowaniu miast, energooszczędnym budownictwie publicznym, a także o atrakcyjności życia w smart city.

W Polsce, poza Wrocławiem, Climathon odbędzie się także w Krakowie i Warszawie. W warsztatach może wziąć udział każdy, kto chce podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami oraz szukać inspiracji w pracy zespołowej. Cel jest prosty – wypracowanie lepszej przyszłości dla mieszkańców miast. Już teraz stanowią oni ponad połowę ludzkości ziemi, a ich liczba nieustannie wzrasta.

Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na konferencji podsumowującej organizowanej w Paryżu!

Rekrutacja uczestników trwa do 26 października. Więcej informacji tutaj.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama