Climathon we Wrocławiu

RW | Utworzono: 2016-10-26 12:01
A|A|A

Climathon to 24-godzinny maraton warsztatów związanych z tematyką Smart City, który będzie miał miejsce 28 października na całym świecie. Mieszkańcy metropolii zbiorą się tego dnia, aby wspólnie znaleźć odpowiedzi na wyzwania, przed którymi stoją współczesne miasta. Climathon bazuje na pomyśle tzw. hackathonów, czyli 24 godzinnych eventów, podczas których uczestnicy poszukują odpowiedzi na wyraźnie postawione pytania.

Celem Climathonu jest, wspólne z mieszkańcami Wrocławia, wypracowanie odpowiedzi na codzienne wyzwania związane z życiem w dużym mieście. Warsztaty, prowadzone w języku polskim, przeplatane będą prelekcjami i wykładami ekspertów. Metodyka Design Thinking, z którą zostaną zapoznani uczestnicy wydarzenia, pomoże opracować projekty, a jej znajomość przyda się także po zakończeniu Climathonu. Podczas wydarzenia wrocławianie poruszą dwa ważne zagadnienia związane z rozwojem Smart City – mobilność (w tym: transport, komunikacja miejska, transport wodny, logistyka) oraz inteligentne budownictwo (zieleń w mieście, pasywne budynki publiczne, zielone budownictwo mieszkaniowe).

Zapraszamy do udziału w Climathonie wszystkich chętnych! Wydarzenie otwarte jest dla każdego mieszkańca miasta: aktywistów i pasjonatów, studentów, pracowników organizacji pozarządowych, profesjonalistów, przedstawicieli biznesu, innowatorów i przedsiębiorców. Mile widziani są przedstawiciele wszelkich branż, od ochrony środowiska, poprzez informatykę po marketing. Każdy, kto chce mieć wpływ na kształtowanie miasta, powinien wziąć udział w Climathonie!  Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Climathon to niezwykłe doświadczenie, kreatywna, zespołowa praca i okazja do zaprezentowania swoich najlepszych pomysłów dla Wrocławia. Zwycięski projekt zostanie przekazany Urzędowi Miasta Wrocławia – co daje mieszkańcom możliwość realnego wpływu na kształtowanie miasta. Ponadto, zwycięska drużyna zostanie zaproszona przez MPK Wrocław na lekcję jazdy nowoczesnym tramwajem!


Jak dołączyć do wydarzenia? 
Istnieje możliwość rejestracji indywidualnej oraz grupowej.
Prosimy, w miarę możliwości, o przyniesienie laptopów, a także śpiworów i karimat.
Rejestracja odbywa się w języku angielskim, natomiast warsztaty odbywają się w języku polskim.
Strona główna wydarzenia 
Wydarzenie na Facebooku

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama