Wrocław: W piątek Odblaskowy Patrol rozda 1000 opasek

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-10-26 12:15 | Zmodyfikowano: 2016-10-26 11:31
A|A|A

W piątek organizatorzy kampanii Odblaskowi.pl będą uczyć wrocławian, jak bezpiecznie poruszać się po drogach po zapadnięciu zmroku. W ramach akcji zostanie rozdanych 1000 odblaskowych opasek oraz broszur informacyjnych. Wydarzenie ma charakter otwarty.

Według danych Komendy Głównej Policji w minionym roku aż 31% ofiar wypadków komunikacyjnych stanowili piesi, tym samym będąc najliczniejszą grupą osób ponoszących śmierć na drogach. Jak wynika ze statystyk, do największej liczby wypadków dochodzi w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko robi się ciemno. Po zmroku na słabo oświetlonej drodze kierowca widzi pieszego dopiero z odległości 30 metrów. Założenie elementów odblaskowych zwiększa tę odległość nawet do 150-200 metrów.

Podczas wydarzenia "Odblaskowi.pl” we Wrocławiu dzieci i rodzice dowiedzą się, jakie są zasady ruchu drogowego i jak stać się bardziej widocznym dla kierowców. Dodatkowo maskotka Odblaskowa Sowa będzie rozdawać dzieciom odblaskowe opaski, a rodzicom broszury informacyjne. Ogólnopolska kampania „Odblaskowi.pl” odbywa się już po raz siódmy. Celem akcji jest zwiększenie świadomości rodziców i dzieci na temat niebezpieczeństw, jakie czyhają na drogach oraz sposobów, jak się przed nimi ustrzec, m.in. poprzez noszenie elementów odblaskowych. 

Opaski będą rozdawnaa pomiędzy godziną 12 a 16 pod siedzibą firmy Carefleet S.A. (przy Placu Orląt Lwowskich 1 we Wrocławiu)- głównego partnera akcji.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama