Superliga: Metraco Zagłębie wygrywa z Kościerzyną 28:23

mat. prasowe | Utworzono: 2016-10-30 21:13

W meczu czołowej drużyny ligi z ostatnią ekipą w tabeli z pierwszej bramki cieszyły się zawodniczki z Kościerzyny. W szóstej minucie miedziowe wyszły na prowadzenie, po trafieniu Małgorzaty Trawczyńskiej. Lubinianki przed upływem dziesiątej minuty powinny mieć na koncie więcej niż dwie bramki, ale szwankowała skuteczność. W tej kwestii jeszcze gorzej było po stronie przyjezdnych, które w kwadrans rzuciły tylko dwie bramki. Tymczasem zawodniczki Metraco Zagłębia się rozkręcały i w 16. minucie było 6:2. W kolejnych fragmentach meczu lepiej zaprezentowały się zawodniczki z Kościerzyny i w 20. minucie mieliśmy 8:6. Niespełna pięć minut później o czas dla swojej drużyny poprosiła Bożena Karkut. Na tablicy wyników było 10:9. Chwilę później ekipa UKS-u doprowadziła do remisu za sprawą Natalii Rogożeńskiej. Do przerwy miedziowe prowadziły różnicą tylko jednej bramki.

Niespełna pięć minut po wznowieniu gry Metraco Zagłębie wygrywało 16:13. Miedziowe zaczęły budować swoją przewagę głównie dzięki dobrej grze w obronie i udanym interwencjom w bramce Moniki Maliczkiewicz. Lubinianki poprawiły też skuteczność i w 40.minicie było 18:14. Czterobrakowa przewaga miedziowych utrzymywała się przez większość drugiej części spotkania. Skończyło się na 28:23. Dzięki wygranej Metraco Zagłębie Lubin umocniło się w czołówce PGNiG Superligi Kobiet.

Metraco Zagłębie Lubin – UKS PCM Kościerzyna 28:23 (13:12)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Załęczna 2, Grzyb 4, Mączka 2, Semeniuk 2, Trawczyńska 1, Buklarewicz 5, Ważna 1, Walczak, Wiertelak 1, Jochymek 4, Milojević 4, Premović 1, Belmas 1.

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska – Mokrzka 5, Bunikowska, Konofał 5, Sus 1, Belter 2, Ziółkowska , Rogożeńska 4, Wójcik 2, Jakubowska 1, Piwowarczyk 1, Krajewska 2.