Rzemiosło Dolny Śląsk. Nowy portal promujący zawody rzemieślnicze

| Utworzono: 2016-11-02 19:10 | Zmodyfikowano: 2016-11-02 14:23
Rzemiosło Dolny Śląsk. Nowy portal promujący zawody rzemieślnicze  -

Rzemiosło Dolny Śląsk - portal o takiej nazwie zamierza w przyszłym roku stworzyć urząd marszałkowski. Aby promować zawody rzemieślnicze. A jest sporo do nadrobienia - w naszym regionie uczy się tylko niespełna połowy z zawodów rzemieślniczych jakie działają na terenie Polski. Wiele z tych kierunków po prostu umiera - np. na kowala w tym roku na Dolnym Śląsku uczy się... jedna osoba. Rozpoczynamy od działań promocyjnych, później portal - mówi Iwona Krawczyk z zarządu województwa.

Jan Kamiński z Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej podkreśla, że warto wybrać konkretny zawód jak cukrownik, piekarz czy dekarz. Chociażby dlatego.

Na dolnym Śląsku zarejestrowanych jest 350 tysięcy firm, ale tylko zaledwie 2 tysiące prowadzi działalność rzemieślniczą. Dlatego jeszcze w tym roku mają ruszyć działania promocyjne zachęcające do nauki takich zawodów jak cukiernik, dekarz, czy piekarz. W przyszłym roku powstanie specjalny portal, ze wszystkimi niezbędnymi informacjami dotyczącymi dolnośląskich rzemieślników - mówi Iwona Krawczyk z zarządu województwa.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.