Od nowego roku zmiany w zbiórce śmieci

| Utworzono: 2016-12-01 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-12-01 16:00

Od nowego roku nadejdą zmiany, które ułatwią mieszkańcom odbiór i segregowanie odpadów, zwiększy się częstotliwość odbioru i liczby pojemników - opakowań szklanych, odpadów zielonych i odpadów wielkogabarytowych, a harmonogramy przygotowane będą z góry na cały rok. Opłaty dla mieszkańców nie zmienią się.

SZKŁO:

Nie będzie już dwóch pojemników przeznaczonych do wyrzucania szkła bezbarwnego i kolorowego. Zastąpi je jeden zielony pojemnik, do którego będziemy wrzucać wszystkie opakowania szklane, takie jak: słoiki, butelki, pojemniki po żywności i kosmetykach. Takie pojemniki będą znajdować się przy każdej nieruchomości wraz z innymi pojemnikami i workami, a nie tak jak było dotychczas w miejscach ogólnodostępnych.

ODPADY ZIELONE:

Odpady zielone, do których zaliczamy trawę, drobne i pocięte gałęzie, suche liście czy zwiędłe kwiaty dotychczas zbierane był raz na dwa tygodnie. W roku 2017 ta częstotliwość zwiększy się dwukrotnie, ponieważ tego typu śmieci zbierane będą raz w tygodniu,nadal w brązowych workach dostarczanych przez odbiorów śmieci. Ponadto w okresie poświątecznym przy wiatach śmietnikowych i kontenerach zbierana będą drzewka świąteczne.

ODPADY WIELKOGABARYTOWE:

Do niedawna odpady wielkogabarytowe czyli duże meble i sprzęty nieelektryczne: szafy, krzesła, stoły, dywany, suszarki itp. zbierane były raz na pół roku z osiedli domów jednorodzinnych i raz na dwa miesiące z osiedli domów wielorodzinnych. W nowym roku zbierane będą raz na dwa miesiące z osiedli domów jednorodzinnych i raz na miesiąc z osiedli domów wielorodzinnych. Miejsce i termin ustawienia kontenerów wskazuje zarządca, spółdzielnia lub rada osiedla.

 

więcej na stronie 

 

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.