Nabór do sekcji piłkarskiej Ślęzy Wrocław

Robert Skrzyński | Utworzono: 2016-12-01 08:30

Ślęza Wrocław prowadzi stały nabór chłopców i dziewczynek do drużyn piłkarskich. Zajęcia prowadzone są w kilkudziesięciu grupach na terenie całego miasta. Klub dysponuje pełną piramidą szkoleniową – od najmłodszych po drużynę seniorską. Najbardziej uzdolnieni trafiają do klubów ekstraklasy bądź pierwszej ligi. Dwóch kolejnych piłkarzy wyjechało właśnie na testy do Miedzi Legnica.

Akademia Piłkarska Ślęzy to obecnie około 600 młodych piłkarzy i piłkarek. Klub posiada drużyny we wszystkich grupach wiekowych. Przygodę z piłką nożna można rozpocząć już wieku 4 lat. Zarówno najmłodsi zawodnicy – żaczki – jak i starsze grupy, objęci są opieką i fachowym wsparciem wykwalifikowanych szkoleniowców. Dzięki doświadczeniu i ścisłej współpracy w zakresie skautingu jednym z nadrzędnych celów Ślęzy jest wyszukiwanie najbardziej utalentowanych zawodników, którzy następnie rozwijają swoją karierę w profesjonalnych klubach piłkarskich.

Od niedawna w klubie funkcjonuje także sekcja piłki nożnej kobiet. Młody zespół dziewcząt w tym sezonie po raz pierwszy w historii występuje w regularnych rozgrywkach.

Ślęza organizuje zimowe i letnie obozy dla dzieci, podczas których najmłodsi uczą się samodzielności, funkcjonowania w grupie, a przede wszystkim podnoszą swoje umiejętności gry w piłkę. Młodzi piłkarze mają zapewnione doskonałe warunki nie tylko do treningów piłkarskich, ale także wielu innych, ogólnorozwojowych zajęć. Nowością są treningi piłkarskie prowadzone w języku angielskim.

Na szczycie piramidy szkoleniowej Ślęzy jest trzecioligowy zespół seniorów. Seniorów de facto z nazwy, bo grają w nim bardzo młodzi piłkarze, w zdecydowanej większości wychowankowie. O najbardziej uzdolnionych upominają się kluby ekstraklasowe i pierwszoligowe. Dla przykładu – w ostatnich latach do Śląska Wrocław trafili Paweł Zieliński i Szymon Przystalski. W tym tygodniu do Legii Warszawa na testy wyruszył Kornel Traczyk. Od wtorku zaś pierwszoligowa Miedź Legnica sprawdza Jakuba Bohdanowicza i Mateusza Kluzka.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.