Na Politechnice o komercjalizacji badań i relacjach nauki z przemysłem

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-12-01 13:20

Komercjalizacja badań, rola instytutów badawczych w zakresie tworzenia i wdrażania innowacji oraz relacje przemysłu, uczelni i administracji publicznej to tylko część tematów, które będą omawiane na panelach dyskusyjnych podczas konferencji „Współpraca nauki z gospodarką i administracją dla rozwoju innowacyjności". Spotkanie odbędzie się w dniach 8-9 grudnia na Politechnice Wrocławskiej.

To trzecie, z planowanych dziewięciu, spotkań programowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, poprzedzających zaplanowany na 2017 rok Narodowy Kongres Nauki, który odbędzie w Krakowie. To właśnie tam zostanie przedstawiona i poddana debacie koncepcja nowych ram ustawowych dla szkolnictwa wyższego.

Podczas konferencji we Wrocławiu odbędzie się w sumie sześć paneli tematycznych, które poprowadzą m.in. dr Piotr Dardziński (Podsekretarz Stanu w MNiSW), prof. Maciej Chorowski (dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), Krzysztof Domarecki (przewodniczący rady nadzorczej Selena FM), prof. Tadeusz Słomka (rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie), czy Piotr Dytko (prezes zarządu KGHM Cuprum).

W czwartek, 8 grudnia, omawiane będą następujące tematy:

• Panel gospodarczy pt. „Siły napędowe innowacji w gospodarce - przemysł, nauka i administracja publiczna".

• Panel akademicki pt. „Uczelnia jako miejsce tworzenia innowacji dla gospodarki – zysk dla nauki czy nauka dla zysku?".

• Panel legislacyjny pt. „Środowisko akademickie a wyzwania komercjalizacji badań w kontekście Ustawy 2.0 Prawo o szkolnictwie wyższym".

• Panel wdrożeniowy pt. „Dorobek wdrożeniowy drogą do rozwoju kariery naukowej?".

Na piątek, 9 grudnia, zaplanowano dwa spotkania:

• Panel instytutowy pt. „Instytuty badawcze jako pole współpracy nauki i przemysłu w zakresie tworzenia i wdrażania innowacji".

• Panel samorządowy pt. „Trójkąt Innowacji Nauka – Samorząd – Biznes".

Wszystkie panele dyskusyjne odbędą się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20) przy ul. Janiszewskiego 8.

Konferencji będą także towarzyszyć seminaria poświęcone wypracowaniu koncepcji i przedstawieniu propozycji rozwiązań zmian w prawie i polityce rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego.

Aby zarejestrować swój udział w konferencji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji o Narodowym Kongresie Nauki https://nkn.gov.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.