Kamera wraca do wrocławskiego ZOO

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-12-01 20:20 | Zmodyfikowano: 2016-12-01 20:20
Kamera wraca do wrocławskiego ZOO  -


Każdego roku ZOO we Wrocławiu odwiedzane jest przez niemal 2 miliony zwiedzających. Wielu
z nich z pewnością zastanawia się, jak wygląda praca w tym niezwykłym miejscu. Na to pytanie ma odpowiedzieć cykl programów "ZOO od kuchni". Emisja dwóch pierwszych odcinków planowana jest na 3 i 10 grudnia na profilu facebookowym ZOO pod adresem facebook.com/wroclawskiezoo, a kolejny etap zdjęć ruszy w styczniu 2017 roku.Prowadzącym program jest Piotr Augustyniak - humanista z krwi i kości, nauczyciel i animator teatralny. Powierzona mu rola jest niezwykle odpowiedzialna, musi bowiem wcielić się w przeciętnego zwiedzającego, eksplorując ZOO z tą samą ciekawością, która charakteryzuje najbardziej zaangażowanych i żądnych wiedzy entuzjastów. Jest jednak pewna różnica - Piotr otrzymał możliwość wejścia za kulisy i włączenia się w codzienne życie opiekunów i pracowników. W ten sposób każdy z widzów może utożsamiać się z prezenterem w jego pełnej przygód i niespodzianek podróży przez ZOO.
"Piotr to typowy naturszczyk. Zależało nam na tym, aby z jego strony padały najprostsze pytania, które staną się pretekstem do merytorycznych wypowiedzi naszych pracowników. Jego obecność
w ZOO burzy nieco porządek i plan pracy, ale dzięki temu widz lepiej widzi różnice między wizją tego co tu się dzieje, a rzeczywistością. Dzięki osobowości Piotra powstał program, który łączy wątki popularnonaukowe z klimatem kina familijnego. To będzie audycja dla ludzi w każdym wieku" - mówi Marta Zając-Ossowska, Kierownik Sekcji Marketingu i Edukacji ZOO, pomysłodawca i koordynator projektu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.