Przyspieszają przygotowania do World Games 2017

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-01-02 14:16 | Zmodyfikowano: 2017-01-02 14:16
A|A|A

 Ranga tego wydarzenia rośnie - mówi rzecznik spółki World Games Kacper Cecota.

"MKOl uznał, że The World Games to jest kluczowy partner dla ruchu olimpijskiego. Obie organizacje wspólnie pracują nad programem sportowym. Aż 5 dyscyplin z rodziny The World Games awansowało na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo."

Jedną z najbardziej efektownych dyscyplin będzie piłka ręczna plażowa. Mecze rozegramy na Polach Marsowych mówi odpowiadający w Polsce za tę dyscyplinę Marek Góralczyk.

"Będziemy mieli boiska, które są obecnie do sportów plażowych, ale dodatkowo będzie wystawiony stadion z trybunami na 2 tys. osób tuż obok. Także myślę, że wszyscy będą mogli w komfortowych warunkach oglądać zawody na najwyższym poziomie w plażowej piłce ręcznej."

Specjalnie na World Games zmodernizowano Stadion Olimpijski. Powstały nowe baseny przy ulicy Wejherowskiej i tor wrotkarski w Parku Tysiąclecia. Zawody rozegrane zostaną od 20 do 30 lipca na ponad 20 obiektach sportowych.

W uroczystości otwarcia weźmie udział m. in. przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach (na zdjęciu).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama