Szkoła z przedszkolem dla Jagodna powstaje... na Gaju

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2017-01-04 07:41 | Zmodyfikowano: 2017-01-04 07:41
A|A|A

fot. wroclaw.pl

Czy szkołę z przedszkolem na ulicy Kłodzkiej we Wrocławiu buduje się dla Jagodna czy osiedla na którym się znajduje ? - pytają oburzeni planami miasta rodzice. Okazuje się bowiem, że część mieszkańców Gaju - chociaż mieszka w sąsiedztwie nowego kompleksu nie będzie mogło z niego korzystać.

Wg zaplanowanej właśnie rejonizacji miejsce mają zagwarantowane tylko w szkole przy Orzechowej - po drugiej stronie ruchliwej ulicy. Oburzeni rodzice pytają w otwartym liście do radnych i urzędników, czy skoro dzieci z Jagodna i tak muszą dojeżdżać, to nie lepiej żeby robiły to na Orzechową, a dzieci z Gaju miały placówkę na miejscu.

Ich zdaniem to nie tylko kwestia wygody, ale także bezpieczeństwa na drogach osiedlowych:

Przez te wąskie uliczki będą się przedzierać samochody jadące z Jagodna, Brochowa, od strony Bardzkiej, z Grota Roweckiego. Już dzisiaj rodzice się przyglądali jak wygląda sytuacja z przejazdem przez to osiedle. Przepustowość będzie jeszcze mniejsza. Nie udźwignie tego to osiedle - mówią mieszkańcy Gaju.

Rodzice wysłali swój sprzeciw do radnych miejskich i urzędników. W czwartek chcą dotrzeć do radnych miejskich, którzy będą dyskutowali nad projektem uchwały. . Dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Ewa Monastyrska twierdzi jednak, że ma związane ręce, bo dla dzieci z Jagodna szkoła przy Orzechowej jest po prostu za daleko:

Proszę wziąć pod uwagę, że na Jagodnie powstało duże osiedle. Nie ma tam w najbliższym rejonie Szkoły Podstawowej. Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia odległości trzech kilometrów dla dzieci młodszych od miejsca zamieszkania, dla dzieci starszych cztery kilometry - mówi Monastyrska.

Miasto nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji. Petycje pod którymi zbierane są podpisy można znaleźć w osiedlowych sklepach.

Stanowisko Rady osiedla Gaj w sprawie rejonizacji szkół:

Protestują żywo zainteresowani tematem rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 23. Okazuje się bowiem, że część dzieci - nawet mieszkających przy samej Przystankowej po nowej rejonizacji będzie musiało dojeżdżać do kompleksu na Gaju. - To niedorzeczne aby nas przerzucać tam, a dzieci z Gaju na Orzechową. Po co tak obciążać ciasne osiedlowe drogi - mówią Radiu Wrocław i przekazują list, który wysłali do urzędników i rajców miejskich:

Zaproponowana rejonizacja wykluczy część dzieci blisko mieszkających z możliwości bycia uczniem jako szkoły rejonowej w szkole przy ul. Kłodzkiej. Ich rejonem zostanie szkoła przy ul. Orzechowej.

Dlatego jako Rada Rodziców rozpoczęliśmy zabiegi o korektę tej propozycji. Wysłane zostały maile do wszystkich wrocławskich Radnych, dyrektora i Z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji oraz Biura Rozwoju Wrocławia. Wybieramy się na dyżur Rady Miejskiej w dn. 4 stycznia. Wraz z panią dyrektor przygotujemy we wtorek oficjalne pisma w tej sprawie.

W mailach napisano:

"Pragniemy zwrócić uwagę, że zaproponowana rejonizacja wykluczy część dzieci najbliżej mieszkających z możliwości korzystania z nowo budowanej szkoły przy ul. Kłodzkiej. Rodziców dziwi, że część rejonu SP 23 włącza się do rejonu nowej szkoły i to część z ul. Przystankowej przy której mieści się budynek SP 23, natomiast wyklucza się z tego rejonu ulice mieszczące się przy nowej szkole.
Rodzice zadają pytanie czy szkołę na ul. Kłodzkiej buduje się dla mieszkańców Jagodna i Brochowa czy osiedla na którym ona powstaje? Oraz dlaczego szkoła na osiedlu nie ma służyć wszystkim dzieciom mieszkającym w jej okolicy?

A w sytuacji, gdy szkoła ma "obsłużyć" mieszkańców nie-Gaju dlaczego mieszkańców okolicy szkoły skazuje się na zwielokrotnienie natężenia ruchu na wąskich osiedlowych uliczkach w godzinach porannego i popołudniowego szkolnego szczytu?"

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Marti
2017-06-27 23:16:47
z adresu IP: (195.22.xxx.xxx)
Ocena: 2
A czy rodzice dzieci z Gaju w ogóle myślą o dzieciach z Jagodna? Moje dziecko musiał uczęszczać do szkoły patologicznej na Brochowie, to może niech w końcu zacznie chodzić do szkoły z normalnymi dziećmi. W tych blokowiskach na Gaju patologii też nie brakuje.
~Starszy
2017-01-07 21:56:48
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 1
A ja miałem do szkoły podstawowej 5 kilometrów od pierwszej klasy. Bez "busów", bez opieki rodziców. Od wiosny do lata i jesienią matka natura rozwijała naszą wrażliwość na to co piękne w przyrodzie. Zimą było gorzej, ale i tak do szkoły z Kunowa [3 km na przełaj koło krzyża], czy Będkowic [5 km drogą przez Strzegomiany] zjawialiśmy się o czasie. A zimy wówczas były srogie. Te dzisiejsze - 10 stopni to pryszcz. Śniegu było i do metra na trasie, ale mieliśmy potrzebę uczenia się. Nie było wyboru szkoły więc brnęliśmy po pas, aby być w szkole. Dzisiaj jesteśmy po studiach, mamy jakieś tam "tytuły" , "nominacje"..., ale tego naszego, tamtego zapału nic nie jest w stanie nam zabrać. Raz nauczeni, dalej brniemy w śniegu po pas, aby się realizować. Życzymy Wam wszystkim, aby żadna odległość od szkoły nie była trudnością w zdobywaniu wiedzy,
~Mieszkaniec gaju
2017-01-06 07:27:33
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tutaj najszybciej sprawe zalatwi pomoc telewizji. Jest teraz tyle programow az sie prosza o takie rzeczy.....Fajnie madrze piszecie ale to trzeba nagłośnic na całą Polske Świat niech widzą co sie wyprawia w biały dzień.....Ale znajac słomiane zaparcie Polaka to skonczy sie na pisaniu i narzekaniu.....Siła z nami
~Rodzic
2017-01-05 21:21:01
z adresu IP: (195.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
W ponizszych komentarzach byly deklaracje rady ze bedzie i 4tego i 5tego na spotkaniu z poszczegolnymi radnymi. Czy zatem oprocz dyskusji na tej stronie ktokolwiek rozmawial z radnymi? Jakie sa wnioski i nastepne kroki? Dziekuje, Maciej
~Asia z Gaju
2017-01-05 20:49:00
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: -1
W całym tym zamieszaniu nie chodzi o to by dzieci z Jagodna nie były uczniami szkoły przy Kłodzkiej ale żeby dzieci mieszkające przy szkole mogły nimi zostać! Tak na logikę, do tej pory przy wszelkich rekrutacjach odległość od miejsca zamieszkania miała ogromne znaczenie w tej sytuacji wręcz przeciwnie.
~nik
2017-01-05 11:35:55
z adresu IP: (79.190.xxx.xxx)
Ocena: 5
A gdzie proponujecie, żeby chodziły na dziś dzieci z Jagodna? W tej chwili rejonem jest Brochów - do którego nie można dostać się pieszo (nie ma chodnika) czy komunikacją miejską.
~kat
2017-01-05 08:51:13
z adresu IP: (141.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zastanawiam się kto w ogóle wpadł na pomysł budowania nowej szkoły tak blisko SP90. Są inne rejony, które bardziej potrzebują szkoły niż Gaj, bo nie mają żadnej w okolicy 3 km. Chyba ktoś nieźle dał w łapę, żeby ta szkoła powstała na Kłodzkiej. ;)
~Asia z Gaju
2017-01-05 00:10:48
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 2
.....cały czas pod górkę.... przy naborze do przedszkoli...do wszystkich z rejonu najbliższych moje dziecko się nie dostało. Chodzi do płatnego. Nowa szkoła budowana 300 metrów od domu okazuje się też nie dla nas. Mieszkam na osiedlu od ponad 15 lat, płacę podatki jak większość z nas i dlaczego ktoś swoimi dziwnymi decyzjami utrudnia mi normalne funkcjonowanie??? A patrząc na mapy google to szkoła przy ul. Orzechowej np. dla ulicy Vivaldiego jest "dojazdowo" bliżej niż na ul. Kłodzkiej (czasowo pewnie też, z racji wąskich ulic osiedlowych i ilości świateł po drodze) chyba, że pani Monastyrska miała na myśli tzw "na przełaj" przez Wzgórze Gajowe!
~woo
2017-01-04 23:06:54
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 8
No tak, "powstanie osiedla dużego na Jagodnie" nastąpiło niespodziewanie, nocą, zaskoczyło urzędników. Skoro osiedle "wzięło i powstało", to rzeczywiście coś trzeba było zrobić, na przykład wybudować dla nich szkołę, tylko na innym osiedlu. Dokładnie to w samym jego centrum, wśród wąskich uliczek, bez żadnego dojazdu komunikacją miejską, tak żeby zbyt łatwo nie było dojechać a przy okazji żeby rano kompletnie zakorkować to osiedle. A dzieci mieszkające przy samej nowej szkole wysłać do innej, oddalonej, bo wiadomo, że podróże kształcą. Szanowni radni i urzędnicy - kto sprzedaje miejskie działki deweloperom ? kto uchwala dla deweloperów plany zagospodarowania przestrzennego przewidujące wielkie osiedla ? (a będąc bardziej precyzyjnym - kto nawydawał mnóstwo idiotycznych i mocno podejrzanych decyzji o warunkach zabudowy dla małych obszarów, powodując chaos urbanistyczny ?) kto wprowadził idiotyczne współczynniki zabudowy, miejsc parkingowych czy parametry ulic osiedlowych etc ? Kto uzgadnia skumunikowanie inwestycji z drogami publicznymi ? kto wydaje pozwolenia na budowę tych osiedli ? kto jest potem zaskoczony tym, że takie osiedla powstają, zamieszkują tam ludzie który chcieliby swoje dzieci wysłać do przedszkola czy szkoły ? kto (nie)zapewnia niezbędnej infrastruktury i transportu dla tych osiedli i ich mieszkańców (a nawet nie ujmuje takich inwestycji w wieloletnich planach) tłumacząc to np tym, że na tych "dużych osiedlach" mieszka "za mało mieszkańców" żeby było to opłacalne dla Miasta ? (bo transport publiczny czy infrastruktura społeczna musi być "opłacalna" w odróżnieniu np. od stadionu czy drużyny piłkarskiej), kto przy naborach do przedszkoli i skargach rodziców na brak miejsc dla ich dzieci chwali się wolnymi miejscami w przedszkolach (oczywiście nie na tych osiedlach, ale przykładowo w śródmieściu czy na Złotnikach) ?
~Ania
2017-01-04 20:56:56
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przedstawiciele Rady Rodziców i chętni Rodzice wybierają się 5 stycznia 2017 r. na dyżur radnego Rafała Czepila - Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Jeśli ktoś z Rodziców może wybrać się na dyżury innych Radnych prosimy o informację do kogo i kiedy. Dyżury Radnych: 4 stycznia 2017 r. Andrzej Nabzdyk 4 stycznia 2017 r. Piotr Uhle. 11 stycznia 2017 r. Jan Chmielewski 12 stycznia 2017 r. Renata Granowska - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia 18 stycznia 2017 r. Bohdan Aniszczyk Przewodniczący Komisja Edukacji i Młodzieży 18 stycznia 2017 r. Agnieszka Rybczak Dyżury wiceprzewodniczących: Sukiennice 9, pok. 204, 205; czwartki, godz. 15.00-16.30 Dyżury radnych: Sukiennice 9, pok. 204, 205, środy, godz. 15.00-16.30 Dodatkowo: Michał Piechel, każdy poniedziałek godz. 19.00-20.00. Rada Osiedla Gądów-Popowice Płd., ul. Lotnicza 22 Posiedzenie Komisji Edukacji i Młodzieży nr 33 dnia 9 stycznia 2017 r., Sukiennice 9, sala 306 - komisja jako pierwsza może dokonać korekty planu nowej rejonizacji. WARTO by ktoś wybrał się na dyżur Radnych w dn. 18 stycznia tuż przed Sesją Rady Miejskiej (zwłaszcza do Przewodniczącego Komisji Edukacji i Młodzieży) Sesja Rady Miejskiej, na której najprawdopodobniej zostanie zatwierdzony plan nowej rejonizacji, odbędzie się 19 stycznia. Plan sesji zostanie opublikowany w internecie w czwartek 12 stycznia. W trakcie sesji obrady Rady Miejskiej Wrocławia są transmitowane na żywo.
~z666z
2017-01-04 20:50:09
z adresu IP: (193.218.xxx.xxx)
Ocena: -1
"Proszę wziąć pod uwagę, że na Jagodnie powstało duże osiedle. Nie ma tam w najbliższym rejonie Szkoły Podstawowej. Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia odległości trzech kilometrów dla dzieci młodszych od miejsca zamieszkania, dla dzieci starszych cztery kilometry" - mówi Monastyrska. A czy przypadkiem szkoła na Pawiej nie jest położona bliżej Jagodna ? Mogłaby służyć dla młodszych dzieci a jej druga część na ul. Przystankowej dla starszych...
~Zrobic fan page na fb
2017-01-04 20:36:41
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mozna by zrobic fan page na fb lub zrobic akcje ulotek plakatow zeby wieksza ilosc ludzi widziala co chca zrobic urzednicy.... U mnie na osiedlu nikt nie wie o tym a mieszkam 150 m od nowej szkoly.....
~Rodzic
2017-01-04 20:00:45
z adresu IP: (195.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dobry Wieczor! Prosze o informacje jak przebieglo dzisiejsze spotkanie i jakiego wsparcia potrzeba. Dodatkowo, czy udalo sie moze ustalic jak liczebnosciowo wyglada sprawa? Tzn jaka jest 'pojemnosc szkoly' a jakie liczby dzieci przyjda z osiedli Gaj/ Jagodno? Dziekuje, Maciej
~Azianna
2017-01-04 19:02:11
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 4
Informacyjnie - kto potrzebuje danych kontaktowych do radnych z Komisji Edukacji i Młodzieży (na BIPie jest to zagmatwane): Aniszczyk Bohdan - Przewodniczący Komisji tel. +48 601 787 148 Pieńkowski Robert tel. +48 608 587 316 reszta Radnych nie ma podanego nr telefonu.
~Katow
2017-01-04 18:01:11
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: -2
Bo tak to jest jak urzędnicy i radni myślą, że mogą robić co chcą bo nie zostaną ukarani za znieważanie i oszukiwanie mieszkańców. Jak dostaną wpierd.... od mieszkańców to poczują respekt suwerena...
~Bartosz Głowacki
2017-01-04 17:34:24
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 10
A może by tak dla Jagodna wybudować przedszkole i szkołę na Maślicach, dzieci z gaju przepisać do szkół na Zakrzowie i wszyscy będę musieli dojeżdżać - każdemu po równo :-)
~Mama z Gaju
2017-01-04 17:18:37
z adresu IP: (195.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Gdzie można znaleźć petycje w wersji do druku?
~bartosz.glowacki
2017-01-04 16:30:57
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Glupota ludzka jie zma granic + urzednicze wprowadzanie ''lepszego" rozwiazania doprowadza mieszkancow do szewskiej pasji... brak mi slow,rozgonic to cale towarzystwo z rady miesjkiej, pora na zmiany, wybierac nastepnym razem ludzi trzeba z mieszkancow osiedla a nie kolesi z partii. Pora na zmiany, zaczniemy od rad osiedli, rady miejskiej, prezydenta wybory ciraz blizej...
~BellFair
2017-01-04 15:09:32
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: 5
Skoro Gaj nie chce szkoły to zróbmy ja na Jagodnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Aleks
2017-01-04 14:48:54
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jako mieszkanka Jagodna również jestem niezadowolona z tego rozwiązania. To na Jagodnie powinna powstać szkoła i przedszkole, gdyż osiedle to się cały czas rozrasta i miasto dobrze o tym wie dając deweloperom pozwolenia na budowę. Co z tego, że ten kompleks ma powstać na Gaju? Przecież dzieci i tak trzeba będzie dowozić.
~fdf
2017-01-04 14:43:44
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ja nie chcę tam żadnej szkoły. Mieszkam przy Strońskiej !!!!
~Olo
2017-01-04 13:44:06
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 5
Drodzy mieszkańcy Gaju!,działajmy! Kontaktujmy się z radnymi, piszmy petycję! wyraźmy swoje niezadowolenie! Nie mogą nas mieszkańców i naszych dzieci potraktować w ten sposób!!!
~Olo
2017-01-04 13:21:06
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 1
to jest skandal aby widzieć nową szkołę z okna ( w tzw kapciach można dojść) a dzieci mam wozić na Orzechową przez ruchliwą ulicę i tramwaj będą chodzić . Na Jagodnie powinna powstać szkoła - miasto od dawna wiedziało, że tamto osiedle się rozrasta. Na Gaju też się dużo buduje, ciągle powstają nowe bloki. Tłumaczenie pani dyrektor wydziału jest śmieszne!!! Czyli dobrze aby rodzice z Jagodna przywozili tu dzieci i rozjeżdzali zapchaną Strońską i Piławską a dzieci z tych ulic mają iść na Orzechową. Słychać było w jej głosie strach! Wie, że rodzice nie popuszczą takieg głupocie!!!!
~Rodzic z vis a vis
2017-01-04 13:20:58
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gdzie i kiedy dokładnie zostanie przedłożony projekt uchwały w tej sprawie? Chętnie się zjawimy
~Rysiek
2017-01-04 11:39:43
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jestem mieszkancem osiedla i może nie mam dzieci ale fakt otwarcia nowej szkoły pod domem i niemożliwość oddania tam dziecka jest kkmpletnym bezsensem. Jako mieszkaniec nie cieszy mnie fakt iż będzie Nowa droga prowadząca przez nasze osiedle bo będzie jeszcze ciasniej więc może faktycznie lepiej aby to te auta z jagodna kierować w kilka różnych steob a nasi lokatorzy będą odprowadzać pieszo maluchy i od razu wszystkie kłopoty rozwiązane także dla takich jak ja - nie rodzicow ale kierowcow z tej okolicy.
~Rada Rodziców
2017-01-04 10:59:35
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 4
Rodzice z Gaju piszczcie (dzwońcie) do Radnych z Komisji Edukacji i Młodzieży:. Aniszczyk Bohdan - Przewodniczący Komisji Rańda Paweł - Wiceprzewodniczący Komisji Granowska Renata Krauze Jarosław Mauer-Różańska Renata Olbert Łukasz Piechel Michał Pieńkowski Robert adresy mailowe i numery telefonów na stronie Rady Miejskiej.
~Rodzic z Wojszyc
2017-01-04 10:45:54
z adresu IP: (95.143.xxx.xxx)
Ocena: 5
Drodzy Państwo, myślę, że nikomu nie chodzi o to, żeby dzieci z Jagodna nie chodziły do nowej szkoły, ale o to, żeby dzieci z Gaju mogły tam uczęszczać. Przykre to, kiedy mieszka się 300 m od nowej szkoły, widzi się ją z okien, a trzeba chodzić przez ruchliwą Świeradowską 1500 m do szkoły na Orzechowej. Trzeba jeszcze dodać, że do tej pory ten wykluczony obszar należał do szkoły przy ul. Przystankowej, która jest bliżej niż ta na Orzechowej. Wystarczyłoby tylko włączyć ten obszar Gaju, który został wykluczony.
~Rada Rodziców
2017-01-04 10:24:08
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 0
RADIU bardzo dziękujemy za materiał i pomoc w nagłośnieniu sprawy. Jeśli ktoś z Rodziców chce włączyć się do uświadomienia Radnych jak ich decyzje skomplikują życie mieszkańcom Gaju (do jakiej szkoły wysyłają dzieci z Gaju to jedno, a drugie jak zagęszczą się osiedlowe uliczki autami rodziców z Jagodna i Brochowa) może wybrać się na dyżury innych Radnych: 4 stycznia 2017 r. Andrzej Nabzdyk 4 stycznia 2017 r. Piotr Uhle. 5 stycznia 2017 r. Rafał Czepil - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej 11 stycznia 2017 r. Jan Chmielewski 12 stycznia 2017 r. Renata Granowska - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia 18 stycznia 2017 r. Bohdan Aniszczyk Przewodniczący Komisja Edukacji i Młodzieży telefon do Przewodniczącego Komisji Edukacji i Młodzieży - 601 787 148 18 stycznia 2017 r. Agnieszka Rybczak Dyżury wiceprzewodniczących: Sukiennice 9, pok. 204, 205; czwartki, godz. 15.00-16.30 Dyżury radnych: Sukiennice 9, pok. 204, 205, środy, godz. 15.00-16.30 Dodatkowo: Michał Piechel, każdy poniedziałek godz. 19.00-20.00. Rada Osiedla Gądów-Popowice Płd., ul. Lotnicza 22 Posiedzenie Komisji Edukacji i Młodzieży nr 33 dnia 9 stycznia 2017 r., Sukiennice 9, sala 306 - komisja jako pierwsza może dokonać korekty planu nowej rejonizacji.
~ja1
2017-01-04 10:18:48
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zawsze ktoś będzie niezadowolony. A dzieciakom z Jagodna zamknijmy wjazd na Gaj - dlaczego mają mieć lepszy dojazd niż teraz na Brochów?
~Tato
2017-01-04 09:38:11
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 4
Dlaczego w artykule nie pada słowa WOJSZYCE? Dlaczego dzieci z WOJSZYC mają nadal uczęszczać do rudery jaką jest budynek SP23 przy Pawiej i nie lepszy budynek przy Przystankowej? To co się dzieje w tych budynkach to skandal. Tam nawet nie ma stołówek, czy szatni, które pomieściłyby dzieci. Brak boisk...
~lidka
2017-01-04 08:59:30
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 5
Takie rzeczy tylko u nas ;) Dlaczego znów dzielą ludzi na gorszych i lepszych? Na logikę powinno być tak, że szkoła dla tych co najbliżej mieszkają maluchów i tyle. Jeśli jakaś inna dzielnica nie ma szkoły to może warto byłoby ją rozdzielić między inne bliższej oddalone placówki, a z tego co się orientuję chyba takowe w tym przypadku są. Zresztą dotychczas dzieci z jagodna także uczęszczały do jakiejś szkoły, czy nie mozna było częśc przydzielić tam część? Co na to rodzice których jedno będzie należało do dotychczasowej a młodsze do innej szkoły? Im też chyba nie będzie zależało na zmianie? Warto może przemyśleć jeszcze raz i wcale się nie dziwię rodzicom z gaju. Bo szkoła pod domem pozostaje im jedynie do pooglądania z okna domu.