PGE Turów zaczyna rok na wyjeździe. Rywalem - Stal Ostrów Wielkopolski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-07 12:19 | Zmodyfikowano: 2017-01-07 12:19

Po świąteczno-noworocznej przerwie czas wrócić do gry. Koszykarze ze Zgorzelca w swoim ostatnim meczu - 26 grudnia - przegrali ze Stelmetem Zielona Góra 83:85. Stal uległa natomiast na wyjeździe Anwilowi Włocławek 65:80.

Celem rywali PGE Turowa jest w tym sezonie awans do play-off. Na razie ekipa z Ostrowa jest pod kreską. Po 14 meczach ma tyl samo zwycięstw co porażek i zajmuje 10 miejsce. Zespół prowadzi doskonale znany w naszym regionie - Macedończyk Emil Rajković. Były trener Śląska Wrocław przejął Stal w połowie października ubiegłego roku po tym jak zwolniono Zorana Sretenovica.

W drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego najbardziej znanym koszykarzem jest Szymon Szewczyk. W składzie są także znani ze Śląska - Tomasz Ochońko i Kamil Chanas oraz były gracz WKS i PGE Turowa - Robert Tomaszek. Kluczem do zwycięstwa powinno okazać się zatrzymanie Shawna Kinga. Ten środkowy choć rozegrał dopiero 8 meczów w Stali to i tak jest jej najlepszym strzelcem z dorobkiem 12,5 pkt. na mecz do których dokłada jeszcze średnio 9 zbiórek i prawie 2 bloki.

Początek meczu Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Turów Zgorzelec o 18:00.