Zaatakował i okradł kobietę w jej własnym mieszkaniu

z materiałów policji | Utworzono: 2017-01-10 22:00 | Zmodyfikowano: 2017-01-10 22:00
A|A|A

W ubiegłym tygodniu oławska Policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Wysłani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że sprawca dostał się do środka wybijając wcześniej szybę w oknie tarasowym. Włamywacz splądrował prawie wszystkie pomieszczenia. Jego łupem padła złota biżuteria. Podejrzany wychodząc z domu natknął się na właścicielkę. Mężczyzna w panice przewrócił kobietę na ziemię, zabrał jej telefon komórkowy i siłą ściągnął jej obrączkę z palca i uciekł.

Poszkodowana, zachowując „zimną krew" zapamiętała wiele istotnych szczegółów, które pomogły policjantom jeszcze w tym samym dniu namierzyć i zatrzymać sprawcę rozboju oraz włamania. Podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania we Wrocławiu, już kilka godzin po popełnieniu przestępstwa, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Oławie celem dokonania dalszych czynności procesowych.

Ponadto policjanci udowodnili podejrzanemu, że na przestrzeni listopada i grudnia ubiegłego roku dokonał on kilku włamań do domków jednorodzinnych na terenie powiatu oławskiego, skąd skradł biżuterię i pieniądze.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za rozbój do lat 12.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama