Kradł dokumenty i wyłudzał pożyczki

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-01-11 20:23 | Zmodyfikowano: 2017-01-11 20:23
A|A|A

fot. radiowroclaw.pl

Funkcjonariusze z Legnicy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 36–letniego mężczyznę, podejrzanego o liczne przestępstwa. Na przełomie grudnia 2016 r. i stycznia 2017 r. dokonał on kradzieży 2 telefonów komórkowych oraz dokumentów z mieszkania należącego do znajomych mężczyzny, gdzie przebywał przez jakiś czas. 

Mężczyzna włamał się też do jednego ze sklepów meblowych na terenie miasta, skąd ukradł bony turystyczne oraz w jednym z punktów usługowych wyrwał osobie poszkodowanej saszetkę, w której znajdowały się dokumenty i spora kwota pieniędzy. 

Ponadto funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu szereg przestępstw gospodarczych, jakich się dopuścił w okresie ostatnich dwóch lat. Mężczyzna posługując się skradzionymi dokumentami i za ich pomocą dokonywał wyłudzania pożyczek w placówkach bankowych na terenie Legnicy. 

36-letni legniczanin to recydywista wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Był poszukiwany listem gończym i teraz już zza krat będzie odpowiadał przed sądem za kolejne przestępstwa, których się dopuścił po wyjściu z więzienia.

Przypominamy, że za kradzieże grozi kara do 5, a za oszustwa nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo popełnione w recydywie grozi kara zwiększona o połowę, czyli z 8 do 12 lat. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama