Okapi - chluba wrocławskiego ZOO (FILM)

| Utworzono: 2017-01-12 17:55 | Zmodyfikowano: 2017-01-12 17:55
A|A|A

Są niezwykle tajemnicze, piękne i rzadkie - Okapi. We wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym mamy trzy sztuki tych niezwykłych zwierząt, ale jesteśmy szczęściarzami - na świecie w hodowlach żyje ich tylko nieco ponad 100 sztuk, na wolności być może już tylko nieliczne osobniki.

Wszystko przez to, że w Kongo - na terenach gdzie żyły do tej pory Okapi - wydobywane są rudy metali niezbędnych do produkcji np. telefonów komórkowych. Dlatego Wrocław postanowił działać. Anna Mękarska z fundacji DODO:

-Udało nam się zebrać dwadzieścia siedem kilogramów zużytych telefonów komórkowych. Ich przeróżne modele świadczą o tym, że zalegały u ludzi nawet kilkanaście lat. Nie róbmy tego. Oddawajmy sprzęt do recyklingu żeby zmniejszyć wydobycie minerałów w Afryce.

Walczymy o przetrwanie tych niezwykle tajemniczych zwierząt mówi dyrektor ogrody Radosław Ratajszczak:

Nie ma białego człowieka, który widział je w naturze po dziś dzień. Żyją one na niewielkim obszarze Konga, a to w wyniku wojen i eksploatacji minerałów, staje się miejsce nieznośnym do życia Okapi

Dlatego w ogrodzie trwa zbiórka starych komórek - ich recykling umożliwia ograniczenie wydobycia tego surowca a tym samym daje szansę na uratowanie okapi w naturze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama