Co po ESK? Jest plan (WIDEO, AUDIO)

Dorota Kuźnik, Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-01-17 16:20 | Zmodyfikowano: 2017-01-18 07:49
A|A|A

Wrocławska kultura po oddaniu tytułu europejskiej stolicy - jest strategia. Miejscy urzędnicy i socjologowie opracowali strategię działania na najbliższe lata. - Miasto chce m.in. położyć silniejszy niż przed ESK nacisk na rozwijanie mniejszych centrów sztuki w dzielnicach Wrocławia. Efekty tej strategii już są widoczne, ma być ich więcej - mówi Jarosław Broda, szef Wydziału Kultury.

To co pójdzie na pierwszy ogień, to między innymi ożywienie przestrzeni w przejściu świdnickim, nowe otwarcie klubu Formaty na Muchoborze czy nowej przestrzeni bibliotecznej na Dworcu Głównym. Zaangażowaliśmy w kulturę mieszkańców i chcemy to utrzymać - mówi Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych.

- Chcemy wyjść poza takie myślenie, że kultura oznacza: teatr, kino, opera, filharmonia, że trzeba mieć jakieś szczególne kompetencje czy strój. Kulturę można też robić  na osiedlu. To także jest kultura.

Programy, które zostaną we Wrocławiu po ESK to m.in Mikrogranty, pawilony kultury, wejście od podwórza, a także Infopunkt Barbara.

Gośćmi Wieczoru z Kulturą (w studiu Radia Wrocław Kultura) byli Dominika Kawalerowicz (wicedyrektorka) i Krzysztof Maj (dyrektor) Biura ESK, które zostaje, będzie organizować część festiwali oraz rozwijać działania animujące wrocławian do uczestnictwa w kulturze, a także zajmować się współpracą między miastami (po ESK 2016 przetrwa również projekt Koalicja Miast, czyli współpraca kulturalna między miastami, które ubiegały się wraz z Wrocławiem o tytuł stolicy kultury) i międzynarodowymi rezydencjami artystycznymi.

Wieczór z Kulturą w każdy wtorek i czwartek o 20:05
zaprasza
Grzegorz Chojnowski

www.radiowroclawkultura.pl 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama