Autobusem miejskim z Wałbrzycha do Czech

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2017-01-26 09:00 | Zmodyfikowano: 2017-01-26 09:00
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Autobusem miejskim za granicę? Już wkrótce w Wałbrzychu będzie to możliwe. Wczoraj władze czeskiej miejscowości Mezimesti podpisały w tej sprawie umowę z operatorem wałbrzyskiej komunikacji. Od teraz firma może się starać o pozwolenie na przewozy międzynarodowe. Kiedy więc pojedziemy do Czech? - 1 kwietnia - i to nie będzie prima aprillis - odpowiada Bogusław Rogiński z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu

A co najważniejsze trasę pokonamy za cenę zwykłego biletu. Aktualnie autobus linii 15 dojeżdża jedynie do przejścia granicznego w Golińsku - wkrótce dojedzie do stacji kolejowej w Mezimesti.

Władze miasta chcą w ten sposób pobudzić turystykę regionu. - Będziemy się starali, aby dwie linie przedłużyć do starej kopalni - chodzi o organizowanie wycieczek czeskich dzieci w to miejsce - dodaje Rogiński.

Oprócz tego połączenie ułatwi wycieczki do naszych sąsiadów z południa, a wałbrzyszanie chętnie odwiedzają okoliczne góry czy - w sezonie letnim - odkryty basen w Mezimesti. Ponadto istnieje możliwość kontynuacji podróży pociągiem np. do Pragi.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~mireki45
2017-01-27 21:34:35
z adresu IP: (178.209.xxx.xxx)
Ocena: 1
przynajmniej nie bede musial pieszo na vlak:)
~milan
2017-01-27 10:02:28
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: -4
Słomiany zapał, pociągi były i co ? Skoro mówi się A to gdzie jest B ? Do Mezymestii mozna pojechać tylko po co tam ? Nie ma niczego do zwiedzania, na basen daleko iść od Dworca kolejowego, przejścia na Sokołowsko nie uruchomili, w czasie wojny było, ot paranoja, to tylko jest reklama działalności dla pokazu i demonstracji co to ja nie zrobiłem. Brawo klika !
~Miras
2017-01-27 06:37:02
z adresu IP: (37.48.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bardzo dobry pomysł!!!!!!
~Slawkodb
2017-01-26 23:54:35
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pomysł fajny tylko ciekawe na jak długo ?
~jacek
2017-01-26 23:27:57
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -1
Panie Prezydencie może najpierw połatać dla tych autobusów ul. Niepodległości i Wałbrzyską
~kierowca
2017-01-26 20:10:49
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
I po paru miesiącach zlikwidują tak jak do Rybnicy Leśnej
~Entliczek
2017-01-26 19:43:06
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Oj chyba jest projekt wyludnienia Wałbrzycha... teraz przeprowadzisz się do Czech w cenie biletu miejskiego...
~scot
2017-01-26 19:33:09
z adresu IP: (151.248.xxx.xxx)
Ocena: -1
No ,i to super bezpiecznym autobusem nabitym pod sam dach ludźmi ,przystosowanym do komunikacji miejskiej z 27 miejscami siedzącymi 1,5 godzinna podróż. Będzie jazda.
~waldi
2017-01-26 19:20:12
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 0
Och jakże wspaniałomyślne są władze Wałbrzycha. Będziemy mogli pojechać na basen... do innego kraju.
~Justa
2017-01-26 18:10:46
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 6
Bardzo się cieszę z tego pomysłu i możliwości bez większego podrozowania
~Scot
2017-01-26 17:03:20
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 1
Niedługo ci kierowcy do Berlina będą jeździć za 1600 zł miesięcznie. To jakoś każdy ma głęboko w d..ie
~milan
2017-01-26 12:05:48
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: -2
Szkoda że nie pojedzie się z Głuszycy pod górę do Bromowa. Jest droga, przejazd wspaniały, po drodze zimą pole narciarskie z wyciągami, o połączeniu do Pragi z Mezymesti lepiej nie warto wspominać. Dlaczego samochodem tam nie wolno przejechać? Polska stawia na komunikację, więc droga jest a nie wolno nią jechać, jak to zrozumieć panie Prezydencie Szełemej.