CSI Miami... CSI Los Angeles... CSI Głogów

z materiałów policji | Utworzono: 2017-01-30 11:50 | Zmodyfikowano: 2017-01-30 11:50
CSI Miami... CSI Los Angeles... CSI Głogów -

 Urządzenie znacznie usprawni pracę funkcjonariuszy w przypadkach, kiedy niezbędne jest szybkie ustalenie, czy zatrzymana osoba znajduje się pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych oraz w działaniach profilaktycznych.

W uroczystości przekazania analizatora narkotyków wziął udział Rafael Rokaszewicz - Prezydent Głogowa, Arleta Zawadzka - Dyrektor MCWR w Głogowie oraz podinsp. Mariusz Bużdygan -Komendant Powiatowy Policji w Głogowie. Zakup urządzenia możliwy był dzięki wsparciu samorządu miasta Głogowa.

Koszt urządzenia to kwota 9000 złotych.

Urządzenie Dräger DrugTest 5000 umożliwia bardzo szybkie i dokładne ustalenie, czy poddana badaniu osoba jest pod wpływem substancji narkotycznych. Jego stosowanie w codziennej pracy bardzo przyspieszy i usprawni działania funkcjonariuszy. Jest to szczególnie ważne na przykład w przypadku zatrzymania osoby np. kierującej samochodem, której stan wyraźnie wskazuje na zażycie środków odurzających lub psychotropowych, a nie jest ona pod wpływem alkoholu. Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środków narkotycznych jest takim samym przestępstwem jak jazda po alkoholu oraz takim samym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ramach współpracy z MCWR w Głogowie, urządzenie będzie również wykorzystywane do działań profilaktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.