Violetta Villas chce odwołania wójta Lewina Kłodzkiego

| Utworzono: 2008-09-09 08:46 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Wikipedia, Bechstein

Lewin Kłodzki zasłynął w Polsce z dramatycznej historii powrotu w rodzinne strony diwy polskiej piosenki Violetty Villas. Ale problemy gwiazdy to nie jedyny powód do zmartwień dwóch tysięcy mieszkańców tej gminy.

Od lat panują tam ostre podziały i po raz kolejny - już czwarty w ciągu 10 lat - część z nich chce zmiany władzy niemal w środku kadencji. W środę (10 września) do komisarza wyborczego ma trafić wniosek o zwołanie referendum w sprawie odwołania wójta.

Posłuchaj relacji Radia Wrocław:

Bolesław Kędzierewicz rządzi trzecią kadencję. Dotychczas wybierany był w pierwszej turze. Jednak mieszkańcy już trzykrotnie podejmowali próbę odwołania go ze stanowiska. Wszystkie te podejścia zakończyły się fiaskiem. Tym razem mają nadzieję na sukces. Twierdzą, że gmina z powodu fatalnego zarządzania popada w kompletną ruinę.

Mówi jeden z mieszkańców, Tadeusz Janik. Posłuchaj (nagranie Radia Wrocław):

Wójt nie zgadza się z zarzutami i nie wierzy, że zostanie odwołany. Oskarża inicjatorów referendum o złą wolę i sianie zamętu w bardzo biednej gminie. Posłuchaj:

Wniosek mieszkańców do komisarza wyborczego ma trafić już w środę.


(Zdjęcie Violetty Villas pochodzi z Wikipedii. Jego autorem jest Bechstein. Objęte jest licencją Creative Commons Attribution 2.5).

REKLAMA
Dźwięki
Mieszkańcy Lewina Kłodzkiego chcą odwołać swojego wójta. Tadeusz Janik twierdzi, że gmina z powodu fatalnego zarządzania popada w kompletną ruinę. Nagranie Radia Wrocław.
Mieszkańcy Lewina Kłodzkiego chcą odwołać swojego wójta. Co on na to? Nagranie Radia Wrocław.
Mieszkańcy Lewina Kłodzkiego chcą odwołać swojego wójta. Relacja Radia Wrocław.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama