Turów minimalnie gorszy od Polpharmy

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-02-01 21:20

Polpharma Starogard Gd. pokonała PGE Turów Zgorzelec 73:71 (17:17, 16:16, 24:19, 16:19) w siedemnastej kolejce ekstraklasy koszykarzy. 18 dla gości zdobył Tweety Carter.

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Do tego stopnia, że żadna z ekip nie osiągnęła większej przewagi niż 3 punkty. Po 10 minutach mieliśmy remis 17:17.

W drugiej kwarcie przeważali gospodarze. To oni, zwłaszcza dzięki świetnej dyspozycji Fliegera i Sajusa, wypracowali przewagą 5 punktów (33:28). Jednak w ostatniej minucie za 3 trafił Michalak, a później z wyskoku Archibeque. Do przerwy mieliśmy remis.

Po zmianie stron gospodarze podkręcili tempo. Na 3 minuty przed końcem, po świetnych akcjach m.in. Davisa i Milesa wyszli na 10-punktowe prowadzenie. Przed końcem kwarty dla Turowa trafiali jeszcze Carter i Ryan, którzy zmniejszyli straty do 5 oczek (57:52).

Zgorzelczanie w czwartej partii nie dość, że zdołali doprowadzić do wyrównania, to jeszcze mieli piłkę meczową. Jednak w decydujących momentach dwukrotnie z wyskoku za 2 nie trafiał Michalak i ostatecznie Turów przegrał 71:73.