Radio Wrocław Kultura: Muzyka Legendarna

Michał Baniecki i Michał Kazulo | Utworzono: 2017-02-02 20:20 | Zmodyfikowano: 2017-02-02 20:20
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Muzyka Legendarna znów musi pożegnać jednego z twórców, dzięki którym możemy spotykać się z Państwem co tydzień na antenie Radia Wrocław Kultura. Niestety, o ile sama muzyka, jaką prezentujemy zdaje się być wiecznie młoda, o tyle jej twórcy starzeją się i odchodzą.

W najbliższym programie pożegnamy Johna Wettona, który zmarł we wtorek. Charakterystyczny, matowy głos i wyobraźnia muzyczna sparowana z bardzo wysokimi umiejętnościami technicznymi w grze na gitarze basowej, sprawiły, że artysta stał się filarem najlepiej improwizującego składu jednej z najważniejszych progresywnych grup wszech czasów - King Crimson. Tam trzeba było umieć wszystko i Wetton to umiał.

Stworzenie przeboju? Bez problemu. Ballada? Fraszka! Jazzowe odloty, w których KAŻDY z muzyków improwizował? Ten człowiek zwykł nazywać to rutyną. A to dopiero początek listy. Zespołów, które zapraszały artystę do współpracy jest mnóstwo. Przekrój tematyczny przyprawia nas o ból głowy (mamy wszak tylko 4 godziny!). Jak to pomieścić?

Cel na najbliższy czwartek to odtworzyć choć mglisty kontur pomnika, jaki za życia wystawił sobie John Wetton. Nadzieja na kolejne programy? Jak najmniej audycji w podobnym tonie. Jedna w miesiącu to zdecydowanie za dużo!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama