Grupa włamywacza rozbita. Ich łupem ponad ćwierć miliona złotych

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-02-20 17:20
A|A|A

Jednym z obiektów, gdzie doszło do włamania był zakład zegarmistrzowski, skąd włamywacze ukradli sejf z zawartością o znacznej wartości. 

Jak wynikało z ustaleń policjantów, sprawcy po włamaniu do obiektu, ukradli z zakładu kasę pancerną, w której znajdowała się m.in. gotówka w różnej walucie, zegarki oraz inne wartościowe przedmioty. Straty oszacowano na kwotę około 200 tys. złotych. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze wytypowali mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo, a następnie ich namierzyli.

Do zatrzymania doszło w miejscach zamieszkania podejrzewanych. W jednym z budynków na wrocławskim Rakowcu, policjanci odnaleźli w piwnicy skradziony sejf. W mieszkaniach podejrzanych zabezpieczono natomiast m.in. skradzioną gotówkę, zegarki i mechanizmy do zegarków.

Oprócz włamania do zakładu zegarmistrzowskiego, funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą udowodnili zatrzymanym także włamanie do jednej z firm działających na terenie powiatu wrocławskiego, skąd sprawcy również ukradli sejf z zawartością gotówki oraz kart i kluczyków do pojazdów. W tym przypadku policjanci też odzyskali już część skradzionego mienia.

Podczas zatrzymania, w miejscach zamieszkania podejrzanych, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli też kolejne przedmioty oraz akcesoria, które pochodzą najprawdopodobniej z włamań do innych obiektów handlowych, czy mieszkań. Znaleziono także umowy lombardowe. Obecnie policjanci z komisariatu Wrocław – Rakowiec w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z przestępczą działalnością zatrzymanych.

Wobec całej piątki, sąd na podstawie zebranych materiałów, zastosował tymczasowy areszt. Za przestępstwa, o które zatrzymani są podejrzani, w świetle kodeksu karnego grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama