Rozpoczął się remont drogi z Legnicy do Legnickiego Pola. Objazd przez A4

Andrzej Andrzejewski, GN | Utworzono: 2017-03-01 17:03 | Zmodyfikowano: 2017-03-01 17:03
A|A|A

fot. Radio Wrocław

Blisko 6 milionów złotych będzie kosztował remont drogi z Legnicy do Legnickiego Pola. To ważna trasa, bo prowadzi między innymi do tamtejszej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To właśnie pracownicy tamtejszych zakładów najbardziej cieszą się z modernizacji.

- Ludzie łamią koła, występują o odszkodowania do gminy. Nie dość, że nie ma tych pieniędzy, to fizycznie nie jest w stanie płacić tych odszkodowań. My na tą drogę latami czekaliśmy. Nawet nie wiem komu dziękować ze szczęścia - tłumaczą kierowcy. 

Do końca maja, czyli po zakończeniu remontu droga będzie miała szerokość przynajmniej siedmiu metrów, pojawi się na niej rondo.

Kiepska wiadomość jest taka, że objazd do strefy i Legnickiego Pola prowadzi przez autostradę. Nie wszystkie samochody mogą z niego korzystać. Dlatego wójt gminy Henryk Babuśka dwa tygodnie temu zadecydował o budowie specjalnego łącznika między innymi do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Właśnie tę drogę otwieramy i już za chwilę te autobusy będą mogły tędy pojechać. Ponad sto tysięcy złotych dopłaciliśmy do zadania, żeby tę drogę zrobić do legnickiej strefy. Jest zakaz wjazdu na tę drogę - wyłącznie możliwość wjazdu dla autobusy MPK i przejazdów szkolnych - tłumaczy Henryk Babuśka.

Za wjazd na drogę zastępczą samochodem osobowym grozi mandat do 500 złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama