Pięcioro wrocławskich sportowców wystartuje w lekkoatletycznych halowych ME

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-03 08:20 | Zmodyfikowano: 2017-03-03 08:20

Przed dwoma laty w Pradze biało-czerwoni zdobyli siedem medali, w tym jeden złoty – na najwyższym stopniu podium stanął wówczas Lewandowski, który wygrał na 800 m. W stolicy Serbii wystartuje na dystansie 1500 m, a na 800 m pobiegnie Kszczot, dwukrotny (Paryż 2011, Goeteborg 2013) mistrz Europy pod dachem.

34. edycja imprezy odbędzie się w Kombank Arena – wielofunkcyjnej hali, znanej m.in. z meczów Ligi Światowej siatkarzy. Belgrad drugi raz jest gospodarzem HME – poprzednio, jeszcze jako stolica Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii, organizował zawody tej rangi w 1969 roku (wówczas pod nazwą Europejskie Igrzyska Halowe). 48 lat temu Polska z dorobkiem dziewięciu medali (w tym sześciu złotych) zajęła pierwsze miejsce w tej klasyfikacji, wyprzedzając m.in. takie potęgi jak ZSRR i NRD.

W halowych mistrzostwach Europy wystartuje pięcioro zawodników z wrocławskich klubów. Jedyną kobietą w tym gronie będzie Agata Forkasiewicz z AZS AWF, która pobiegnie na 60 metrów. Jej klubowy kolega Rafał Omelko wystartuje w biegu na 400 metrów i sztafecie 4x400 m. W niej zobaczymy także Bartłomieja Chojnowskiego i Łukasza Krawczuka (obaj Śląsk). W konkurencjach technicznych zobaczymy natomiast Adriana Świderskiego. Zawodnik Śląska Wrocław wystartuje w trójskoku.

Skład reprezentacji Polski na 34. halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce (Belgrad, 3-5 marca):