Wrocławianin wicemistrzem Europy w biegu na 400 metrów

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-03-04 22:00

Po dobrych występach w eliminacjach i półfinale, Omelko świetnie się spisał także w decydującym biegu. Wrocławianin popisał się kapitalnym finiszem, po którym wyprzedził na ostatniej prostej Holendra Liemarvina Bonevacię i zdobył srebrny medal. W finale zawodnik AZS AWF uzyskał czas 46,08 sek. To jego nowy rekord życiowy. Przed Polakiem finiszował tylko główny faworyt tej konkurencji Pavel Maslak. Czech wyprzedził Omelkę o 0,3 sekundy.

Dla wrocławskiego czterystumetrowca srebro z Belgradu jest największym indywidualnym sukcesem w karierze. Wcześniej 28-letni zawodnik wywalczył srebrny i brązowy krążek lekkoatletycznych ME w sztafecie. W hali najważniejszym osiągnięciem Omelki były dwa medale (srebro w sztafecie i brąz indywidualnie) zdobyte w 2015 roku w Pradze.

Polska reprezentacja po dwóch dniach HME w Belgradzie ma w dorobku już siedem medali. W sobotę złote wywalczyli Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów. Brązowe krążki zdobyły nasze biegaczki: Sofia Ennaoui na 1500 m i Justyna Święty na 400 m. W piątek złoto w skoku o tyczce wywalczył Piotr Lisek, a brąz Paweł Wojciechowski.