Dolnoślązaczki w akcji. Z okazji dnia kobiet w Urzędzie Wojewódzkim trwa spotkanie organizacji kobiecych

Piotr Kaszuwara, MK | Utworzono: 2017-03-08 16:04 | Zmodyfikowano: 2017-03-08 16:04
A|A|A

FOT: Andrzej Owczarek

Rozmowy dotyczą między innymi o tego, jak zaktywizować społecznie panie oraz jak wygląda ich sytuacja na rynku pracy, mówi Katarzyna Lunbiniecka-Różyło, Koordynatorka ds. Równego Traktowania w Urzędzie Marszałkowskim: Każda forma aktywności kobiecej jest mile widziana. Chodzi o to żeby kobiety wychodziły częściej do ludzi i zobaczyły - mamy nadzieję -że ten świat nie jest równy.

Uczestnicy spotkania zwracali szczególną uwagę na nierówności w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami, a także na kwestię parytetów np. w zarządach firm, mówi marszałek województwa Cezary Przybylski: Jesteśmy chyba jednym z niewielu zarządów województwa w Polsce, gdzie z pięciu członków dwie to kobiety. 

Pod koniec 2016 roku na Dolnym Śląsku aktywnych zawodowo było 560 tysięcy pań, a biernych zawodowo i bezrobotnych było blisko 700 tysięcy. 8 tysięcy z nich w 2016 roku podjęło pracę po raz pierwszy w życiu.W najnowszych rankingach PwC, Polska awansowała na liście krajów, które zmniejszają nierówności w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn. Nadal jednak szacuje się, że panie na tym samym stanowisku, co panowie zarabiają około 16 procent mniej.                                             

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama