Edyta Geppert zaśpiewała Radiu Wrocław

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-03-08 17:28 | Zmodyfikowano: 2017-03-08 17:29

Za nami kolejne muzyczne wydarzenie w Sali Koncertowej Radia Wrocław, w której zaśpiewała Edyta Geppert. Artystka obecna jest na scenie  muzycznej od ponad 30 lat, a jej utwory takie jak "Kocham cię życie", "Jaka różą taki cierń" czy "Zamiast" trafiły do  kanonu polskiej piosenki. Wokalistka wykonała je w nowych  aranżacjach w towarzystwie akordeonu i dwóch gitar.

Koncertowi towarzyszyły wielkie emocje, w której niedawno  zakończył się koncert Edyty Geppert. Wzruszona publiczność nie chciała  wypuścić artystki ze sceny, były bisy i owacje na stojąco:

Już niebawem kolejne koncerty w naszej sali - w kwietniu zagrają u nas zespoły Raz Dwa Trzy, Voo Voo i Kortez Trio.

Starannie dobrany repertuar i precyzyjnie wyreżyserowane recitale, które są okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Z tego znana jest Edyta Geppert.

Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka, a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

W 2014 roku Edyta Geppert nawiązała współpracę z zespołem Vasie (Marcin Maroszek, Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski). Jego skład (akordeon i dwie gitary) pozwala artystce wykonywać na estradzie piosenki, które cieszą się wielką popularnością wśród słuchaczy, a do tej pory były znane jedynie z nagrań płytowych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.