Trudna, ale zwycięska przeprawa. Impel wygrywa z Pałacem

| Utworzono: 2017-03-12 20:01 | Zmodyfikowano: 2017-03-12 20:01

Mecz rozpoczął się wręcz sensacyjnie. Drużyna Pałacu błyskawicznie uzyskała sześć punktów przewagi. Dobrze rozgrywała Malena Pleśnierowicz, a swoje ataki zazwyczaj kończyła Ewelina Krzywicka. Gdy wrocławianki się obudziły sytuacja uległa błyskawicznej zmianie. Impel doprowadził do remisu po 19. W końcówce mniej doświadczone rywalki triumfowały sensacyjnie do 23.

Wrocławianki w kolejnej partii odpowiedziały najlepiej jak mogły. Szybko objęły prowadzenie 5:1. Pałac nie zamierzał się jednak poddawać. Braki w umiejętnościach młode siatkarki nadrabiały walecznością. Przegrywały już tylko 12:13, ale wtedy Marek Solarewicz dał sygnał do zdecydowanego ataku. Jego podopieczne posłuchały i zadania trenera zrealizowały na parkiecie. Efekt? Zwycięstwo 25:20.

Kolejne dwa sety bez większej walki i historii o czym świadczą ich wyniki. W trzeciej partii sporo niedokładności w grze wrocławianek, które dziś ewidentnie nie miały swojego dnia. Rywalki natomiast potrafiły częściowo z błędów skorzystać. Wygrały do 17.

Z nożem na gardle, przyparte do ściany zawodniczki Impelu pokazały klasę w decydujących momentach. W pięknym stylu doprowadziły do wyrównania. W czwartej partii grał tylko jeden zespół. Marek Solarewicz mógł nieco odetchnąć z ulgą. Wygrana 25:11.

Nasze poszły za ciosem. W tie-breaku triumf 15:8. Choć to nie był dzień Impelu trzeba docenić wygraną. Dobry zespół poznaje się wtedy, kiedy nie idzie. Wrocławianki nie grały dziś z wiatrem, ale punkty zostały na Dolnym Śląsku.

Orlen Liga, 24. kolejka:

Impel Wrocław - Pałac Bydgoszcz 3:2 (23:25, 25:20, 17:25, 25:11, 15:8)

Impel Wrocław: Ptak, Hancock, Kaczor, Kąkolewska, Kossanyiova, Courtney, Stenzel (libero) oraz Stasiak (libero), Mędrzyk, Cembrzyńska, Konieczna.

Pałac Bydgoszcz: Krzywicka, Misiunia, Śmieszek, Pleśnierowicz, Krawulska, Kuligowska, Nowakowska (libero) oraz Portalska (libero), Jagodzińska, Bałdyga, Fojucik, Ziółkowska, Dąbrowska.

MVP: Maria Stenzel (Impel).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.