Złoty Kask: awans Szymona Woźniaka, Tomasz Jędrzejak czeka

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-03-30 19:55 | Zmodyfikowano: 2017-03-30 19:55

W turnieju na stadionie im. Floriana Kapały od początku dominowali dwaj żużlowcy Stali Gorzów. Krzysztof Kasprzak i Piotr Pawlicki solidarnie zgromadzili po 13 punktów. Wyżej sklasyfikowany został Kasprzak, który wygrał bezpośredni pojedynek ze swoim klubowym kolegą.

Dobrze na torze w Rawiczu radził sobie Szymon Woźniak. Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław pewną i skuteczną jazdą zapewnił sobie trzecie miejsce (12 punktów) i automatyczny awans do finału, który 14 kwietnia odbędzie się w Zielonej Górze. Woźniak w żadnym ze swoich startów nie przyjechał do mety na pozycji gorszej niż druga.

Jednego punktu do bezpośredniego awansu zabrało drugiemu z wrocławskich żużlowców. Tomasz Jędrzejak w serii zasadniczej zgromadził 11 oczek, tyle samo co Adrian Miedziński. W tej sytuacji czwartego finalistę musiał wyłonić bieg dodatkowy. Lepszy okazał się w nim zawodnik Get Well Toruń, a Jędrzejak w zielonogórskim finale będzie jednym z rezerwowych.

Z powodu opadów deszczu odwołany został drugi czwartkowy turniej eliminacyjny Złotego Kasku w Gorzowie Wlkp., w którym miał wystartować Damian Dróżdż z Betardu Sparty. Dwaj kolejni żużlowcy z Wrocławia: Maksym Drabik i Oskar Bober o awans do finału będą walczyć w piątkowych zawodach w Lublinie.