Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do finału debla w Miami

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-31 07:00

Kubot i Melo zaczęli od prowadzenia 2:0 przełamując serwis rywali w drugim gemie na sucho. Amerykanin i Kanadyjczyk odpowiedzieli jednak za chwilę dokładnie tym samym i zrobiło się 2:2. Kluczowy dla losów pierwszego seta był dziesiąty gem. Polak i Brazylijczyk prowadzili wtedy 5:4 i przełamując rywali do 40 zakończyli partię.

W drugim secie pięć z dziewięciu gemów granych było na styku - do 40. Podczas jednego z takich gemów - szóstego - Łukasz Kubot i Marcelo Melo zdobyli punkt przy serwisie rywali i nie oddali prowadzenia (4:2) już do końca meczu. Spotkanie skończyli po emocjonującym gemie w którym bronili trzech break-pointów i rozegrali na swoją korzyść cztery piłki z rzędu.

Łukasz Kubot / Marcelo Melo - Brian Baker - Daniel Nestor 6:4, 6:3

W finale turnieju ATP w Miami pochodzący z Bolesławca zawodnik i Brazylijczyk zagrają z Nicholasem Monroe i Johnem Sockiem. Amerykanie pokonali w półfinale swoich rodaków - Boba i Mike'a Bryanów 7:6, 6:3.