Z powodu choroby zmarł Zdzisław Olejczyk, prezes MPWiK. Miał 66 lat

z informacji prasowych | Utworzono: 2017-04-03 11:03 | Zmodyfikowano: 2017-04-03 11:03
A|A|A

Fot. MPWiK

Pod jego kierownictwem MPWiK S.A. zwiększyło nacisk na badania naukowe, innowacje, rozwój pracowników i firmy. W spółce powstało Centrum Nowych Technologii, które dzięki współpracy z wrocławskimi uczelniami i międzynarodowymi organizacjami naukowymi pracowało nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które podnosiły jakość usług świadczonych przez spółkę.

Za współpracę ze środowiskami naukowymi w październiku 2015 roku został uhonorowany przez Rektora Politechniki Wrocławskiej Złotą Odznaką Politechniki Wrocławskiej z Brylantem za wzorcową współpracę biznesu ze środowiskiem naukowym. Zdzisław Olejczyk ogromną uwagę przywiązywał również do unikatowej na skalę światową zabytkowej architektury spółki.

W czasie gdy kierował MPWiK S.A rozpoczęto realizowanie programu rewitalizacyjnego tych obiektów. Jednym z największych dokonań w ostatnich latach było odrestaurowanie zabytkowego zbiornika w którym z jego inicjatywy powstało mulitmedialne Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, które popularyzuje głównie wśród najmłodszych wiedzę o wodzie.

Jego obowiązki będzie pełnił teraz wiceprezes Witold Ziomek.

REKLAMA
Reklama